Finał WGP: Polska – Rosja 0:3

2007-08-24 11:20

W trzecim spotkaniu turnieju finałowego Word Grand Prix Polki zanotowały trzecia porażkę. Tym razem uległy Rosjankom 0:3 (11:25; 22:25; 24:26).
W meczu przeciwko Rosji Marco Bonitta zmienił skład pierwszej szóstki. Na rozegranie wyszła Izabela Bełcik, zaś na środek Agnieszka Bednarek.

O pierwszym secie tego spotkania nasze siatkarki na pewno chciałyby zapomnieć. Początek meczu to bardzo słaba gra Polek. Brak przyjęcia po polskiej stronie, zaś mocna zagrywka i skuteczny atak Rosjanek powoduje, że przewaga podopiecznych Giovanniego Caprary sięga już nawet 12 punktów (21:9). W końcówce partii Milenę Rosner zmienia Klaudia Kaczorowska. Niestety przegrywamy tego seta 25:11.

Drugą partię rozpoczynamy od prowadzenia 3:1. Trzy kolejne akcje Rosjanki zapisują na swoje konto, wychodząc na prowadzenie 4:3. Polki utrzymują dystans i na przerwę techniczną schodzą prowadząc 8:7. Po przerwie Rosjanki odskakują na dwa oczka, a tuż przed drugą przerwą techniczną na 4 (16:12). Po przerwie rozpoczynamy pogoń, Rosjanki gubią się w ataku, dochodzimy je na 2 punkty (19:21 i 21:23). W końcówce to nasze rywalki zachowały więcej krwi i wygrały seta drugiego 25:22.

Trzeciego seta Rosjanki rozpoczynają od prowadzenia 8:5. Wyrównujemy na po 9. Obudziła się wreszcie w ataku Eleonora Dzikiewicz i dzięki niej uzyskujemy dwa punkty przewagi (13:11; 14:12). Polki poprawiły przyjęcie i to ułatwiło nam zdobywanie punktów. Ale Rosjanki chciałyby rozstrzygnąć ten mecz w 3 setach. Zdobywają cztery piłki, przy jednej polskiej i na druga przerwę techniczną prowadzą 16:15. Po przerwie dokładają jeszcze dwa punkty i przy stanie 18:15 trener Bonitta prosi o czas. Zmniejszamy straty do 1 „oczka” (19:18 i 21:20). Nerwowo zaczynają grać nasze rywalki, mylą się w atakach i Polki wychodzą 1 punktem na prowadzenie. W końcówce seta na boisko wraca Milena Rosner. Blok Polek daje im pierwszą piłkę setową. Niestety Rosjanki wyrównują, by po chwili mieć piłkę setową i meczową zarazem. Niestety nie bronimy tej piłki i przegrywamy seta trzeciego 24:26 i cały mecz 0:3.

Polki zagrały w składzie: Katarzyna Skowrońska, Eleonora Dziękiewicz, Izabela Bełcik, Anna Podolec, Agnieszka Bednarek, Milena Rosner oraz Mariola Zenik (libero)

Zmiany: Klaudia Kaczorowska.