Finał WGP: Polska – Brazylia 0:3.

2007-08-22 08:52

W pierwszym finałowym spotkaniu Word Grand Prix, rozgrywanym w chińskim Ningbo, reprezentacja Polski uległa Brazylii 0:3 (21:25; 21:25; 17:25).

Pierwszego seta Polki rozpoczęły od mocnego uderzenia i prowadziły do drugiej przerwy technicznej 16:12. Po przerwie jednak coś zacięło się w polskim ataku, a rywalki nabrały wiatru w żagle, grając wyśmienicie w bloku. Brazylijki wygrały 10 kolejnych piłek i już nic nie było w stanie odebrać im zwycięstwa w tej partii. Wygrywają 25:21 i obejmują prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona miała zgoła odmienny przebieg. Brazylijki szybko objęły prowadzenie i nie oddały go do końca tego seta.  Tym razem to rywalki prowadziły 16:12 na drugiej przerwie technicznej i choć dochodzimy je 21:23, tracimy jednak dwa punkty, psując zagrywkę. I to Brazylijki wygrywają seta drugiego 25:21.

W trzecim secie utrzymujemy dystans, choć tuż przed pierwszą przerwą techniczną Brazylijki odskakują na trzy punkty, które po przerwie powiększają do 5 „oczek” (12:7 i 13:8).  Druga przerwa techniczna przynosi prowadzenie Brazylii 16:11. Po przerwie Brazylijki miażdżą polski zespół i spokojnie doprowadzają do zwycięstwa w tej partii 25:17 i w cały meczu 3:0.

Polki zagrały w składzie: Anna Podolec (9 punktów), Dorota Świeniewicz (5), Eleonora Dziękiewicz (6), Maria Liktoras (6), Katarzyna Skowrońska (3), Milena Sadurek (1) oraz Mariola Zenik (libero).

Zmiany: Agnieszka Kosmatka, Milena Rosner, Izabela Belcik.