Word Grand Prix: Polki wygrywają z Japonkami, finał coraz bliżej

2007-08-18 12:53

W drugim spotkaniu trzeciego tygodnia Word Grand Prix reprezentacja Polski pokonuje w Osace Japonię 3:1 (25:20; 16:25; 25:23; 25:14).

Pierwszy set przebiegał pod dyktando biało-czerwonych. Polki od początku kontrolowały grę i wygrały partię pierwszą 25:20.
Zupełnie inny obraz gry zarysował się w partii drugiej. Ofiarna obrona Japonek zaczęła przynosić efekty. Japonki uzyskały kilkupunktową przewagę, której nie potrafiły zniwelować podopieczne Marco Bonitty.  Siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni uzyskały już 10 punktową przewagę (19:9 i 20:10) i wygrały partię drugą  25:16.
Trzeciego seta Polki rozpoczynają z Izabelą Bełcik na rozegraniu i rozpoczynają od prowadzenia 2:0. Jednak inicjatywę w tej partii przejmują rywalki i to one schodzą na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą. Przewaga Japonek wynosiła już nawet 5 „oczek”. Przed drugą przerwą techniczną poprawiamy zagrywkę i niwelujemy stratę do 2 punktów (14:12), a tuż po przerwie wyrównujemy na po 16. W końcówce Polki wywalczyły trzy punkty przewagi (23:20), jednak zabrakło koncentracji i konsekwencji w ataku, dzięki czemu Japonki doprowadzają do remisu po 23. Szczęśliwie kolejne dwa punkty padają łupem biało-czerwonych, które rozstrzygają tę partię na swoja korzyść 25:23 i obejmują prowadzenie w meczu 2:1.
Czwartą partię rozpoczynamy wyśmienicie od prowadzenia 8:4, a po przerwie przewaga naszego zespołu jeszcze rośnie. Polki prowadza już 13:4. Naszym zawodniczkom wychodziło dosłownie wszystko, wspaniale grały blokiem (17:3), ataki z krótkiej, ze środka, obrona. Bardzo dobrze rozgrywała Izabela Bełcik. Druga przerwa techniczna 16:7 dla biało-czerwonych. Po przerwie tracimy 4 punkty z rzędu. Ale to wszystko, na co pozwoliły dziś japonkom. Zawodniczki Marco Bonitty szaleją w bloku i końcówce tej partii stawiają kropkę nad „i” i wygrywają partię czwartą 25:14 i całe spotkanie 3:1.

Polki wystąpiły w składzie: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Dziękiewicz, Anna Podolec, Dorota Świeniewicz, Milena Sadurek, Maria Liktoras oraz Mariola Zenik (libero).
Zmiany: Milena Rosner, Agnieszka Kosmatka, Izabela Bełcik