Memoriał Wagnera: Polska – Holandia 1:3

2007-08-17 19:36

W trzecim spotkaniu w ramach V Memoriału Huberta Wagnera w Olsztynie reprezentacja Polski uległa Holandii 1:3 (24:26; 25:23; 21:25; 23:25).

Mecz rozpoczynają Holendrzy, którzy zaskoczyli naszych zawodników bardzo mocną zagrywką. I to oni obejmują prowadzenie. Wyrównujemy na po 6, a na pierwszą przerwę techniczną prowadzimy już 8:7. My również wzmocniliśmy zagrywkę, co od razu odzwierciedliło się na tablicy wyników. Druga przerwa techniczna 16:13 dla biało-czerwonych. Po przerwie Holendrzy konsekwentnie punkt po punkcie odrabiali straty, doprowadzając do wyrównania po 20, by po chwili objąć prowadzenie 23:22. Trener Lozano prosi o czas. W końcówce Sebastiana Swiderskiego zmienił Michał Bąkiewicz. Niestety przegrywamy seta pierwszego 24:26.

Drugą odsłonę rozpoczynamy od prowadzenia, pierwsza przerwa techniczna 8:5. Gramy lepiej w ataku i bloku. Holendrzy jednak niwelują przewagę i wychodzą na prowadzenie 9:8. Winiarskiego zmienia Bąkiewicz. Odrabiamy straty, jednak nie potrafimy odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Druga przerwa techniczna 16:15. Holendrzy nie odpuszczają i doprowadzają do wyrównania po 19. Trener Lozano prosi o czas. Nerwowa końcówka, w której częściej mylą się pomarańczowi. Wygrywamy 25:23 i wyrównujemy stan meczu na po 1.

Trzeciego seta rozpoczynamy od prowadzenia 2:0, jednak to rywale przejmują inicjatywę. Grają bardzo dobrze blokiem, którego nie udaje się ominąć ani Sebastianowi Świderskiemu, ani Michałowi Winiarskiemu. Przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej 5:8. Po przerwie Holendrzy prowadzą już 5:9, 7:11, a na drugiej przerwie technicznej 16:11. Przy stanie 17:13 na boisko wchodzi Mariusz Wlazły. Jednak ani jemu, ani Piotrowi Gruszce, który wszedł w końcówce partii, nie udało się odwrócić losów tego seta. Przegrywamy 21:25.

W czwartej partii trwała bardzo wyrównana walka od początku. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla biało-czerwonych. Po przerwie Holendrzy wywalczyli kilkupunktową przewagę, którą udaje się wyrównać podopiecznym Raula Lozano na po 13. Druga przerwa techniczna dla nas 16:15. Końcówkę jednak na swoją korzyść rozstrzygają podopieczni Petera Blange’a (25:23) i cały mecz 3:1.

Polacy wstąpili w składzie: Michał Winiarski, Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Grzegorz Szymański, Sebastian Świderski oraz Piotr Gacek (libero).

Zmiany: Michał Bąkiewicz, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka.