Liga Światowa: druga wygrana 3:0 z Japonią

2004-06-19 00:00

Polscy siatkarze po raz drugi pokonali w katowickim Spodku Japonię bez straty seta. Nasza reprezentacja powróciła na pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

W sobotnim spotkaniu trener Stanisław Gościniak dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Na boisku zabrakło Pawła Zagumnego, Dawida Murka i Arkadiusza Gołasia. Ich miejsca zajęli odpowiednio: Andrzej Stelmach, Sebastian Świderski i Łukasz Kadziewicz.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy: pierwszego seta Biało-czerwoni wygrali do 13! Tak miażdżąca przewaga nieco uspokoiła naszych siatkarzy i w drugiej partii Japończycy byli o krok od sukcesu. Ostatecznie lepsi, po grze na przewagi, okazali się jednak Polacy, którzy zanim doprowadzili do zwycięstwa 30:28 obronili trzy piłki setowe.

W trzecim secie wszystko wróciło do normy. Reprezentacja Polski pozwoliła Azjatom na zdobycie 21 punktów, wygrywając całe spotkanie 3:0. Na półmetku Rundy Interkontynentalnej Ligi Światowej prowadzimy w tabeli grypy B z pięcioma zwycięstwami w sześciu meczach. Najtrudniejsze spotkania są jednak dopiero przed naszą drużyną. W następny weekend Biało-czerwoni rozegrają dwa mecze we Francji (Nantes, piątek – sobota godz. 20.15). Następnie czeka ich kolejny wyjazd – do Bułgarii, a w ostatniej kolejce ponownie zmierzą się, tym razem w katowickim Spodku, z ekipa Trójkolorowych.