World Grand Prix 2007. Polska – Rosja

2007-08-05 21:35

W szóstym i ostatnim meczu rozgrywek World Grand Prix 2007 w Polsce reprezentacja Rosji pokonała reprezentację Polski 3:0 (25:17, 25:16, 25:21) Polki wystąpiły w składzie: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Izabela Bełcik, Dorota Świeniewicz, Agnieszka Bednarek, Rosner Milena, Liktoras Maria, Mariola Zenik (l) oraz Frąckowiak Joanna, Milena Sadurek, Anna Podolec, Eleonora Dziekiewicz. Rosjanki wystąpiły w składzie: Julia Sedova, Natalia Alimova, Elena Godina, Natalia Safronova, Ekaterina Gamova, Marina Akulova, Svetlana Kryuchkova (l) oraz Svetlana Akulova, Anna Ivanova. Set pierwszy w całości został zdominowany przez zawodniczki trenera Caprary. Atak oraz przyjęcie to dwa elementy które nie funkcjonowały w secie pierwszym w drużynie Polski. Rosjanki łatwo wygrywają pierwszą część spotkania 25:17. Powielanie błędów z setu pierwszego, brak zrozumienia pomiędzy rozgrywającą i atakującymi polskiej pozwolił Rosjankom na objęcie dziesięciopunktowej przewagi. Ani Milena Sadurek ani Izabela Bełcik nie potrafiły znaleźć sposobu na oszukanie rosyjskiego bloku. Set kończy się dziewięcio punktową przewagą zespołu Rosji. Zespół trenera Caprary przejął inicjatywę od początku trzeciego seta. Dopiero wejście Eleonory Dziekiwiecz odmieniło grę polskiego zespołu. Ze stanu 4:8 dla Rosjanek podopieczne Marco Bonitty wyszły na prowadzenie 14:12. Jednak to nie wystarczyło na lepiej dysponowany tego dnia zespół Rosji, który okazał się lepszy we wszystkich elementach gry i pokonał Polki 25:21.