World Grand Prix 2007. USA – Chiny

2007-08-05 18:51

W piątym meczu rozgrywek World Grand Prix 2007 w Polsce reprezentacja Chin pokonuje reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:0 (25:21, 30:28, 25:20). Amerykanki wystąpiły w składzie: Scott-Arruda Danielle, Haneef-Park Tayyiba. Wilkins Katherine, Joines Jennifer, Glass Kimberly, Ah Mow-Santos Robyn, Davis Nicole (l) oraz Lee Candace Chinki wystąpiły w składzie: Yang Hao, Wei Qiuyue, Xue Ming, Zhou Suhong, Li Juan, Ma Yunwen, Zhang Xian (l) oraz Zhang Yuehong Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie w niemal niezmienionym składzie względem wczorajszych meczy. Pierwsza połowa seta przebiegała pod dyktando Chinek, dopiero mocne serwy oraz odrzucenie podopiecznych Chen Zhonghe pozwoliło Amerykankom na objęcie prowadzenia 17:15. Seria błędów w przyjęciu zespołu Stanów Zjednoczonych umożliwiła Chinkom odrobić straty oraz zdobyć po rząd siedem punktów. Set drugi to seria błędów w przyjęciu Amerykanek, źle ustawiony blok drużyny Chin, a tym samym zacięta walka punkt za punkt. Chinki wygrywają czwartą piłką setową. Zaznacza się coraz większa dominacja podopiecznych Chen Zhonghe w ataku. Trzeci set w wykonaniu Chinek to przede wszystkim skuteczne ataki (tu na szczególne wyróżnienie zasługuje Zhang Yuehong) i bardzo dobra gra w obronie. Amerykanki nie są w stanie zatrzymać zespołu Chin i przegrywają set do 20. Dwukrotnie w tym spotkaniu reprezentacja Chin zostaje ukarana za błąd ustawienia.