World Grand Prix 2007. Rosja – USA

2007-08-04 18:36

W trzecim meczu rozgrywek World Grand Prix 2007 w Polsce Amerykanki pokonały reprezentację Rosji 3-0 (25:23, 25:22, 25:13) Rosjanki wystąpiły w składzie: Sedova Yulia, Alimova Natalia, Fateeva Olga, Godina Elena, Safronova Natalia, Akulova Marina, Kryuchkova Svetlana (l) oraz Gamova Ekaterina, Ivanova Anna, Kosheleva Tatiana Amerykanki wystąpiły w składzie: Scott-Arruda Danielle, Haneef-Park Tayyiba, Wilkins Katherine, Wilkins Katherine, Joines Jennifer, Ah Mow-Santos Robyn, Davis Nicole (l) oraz Thompson Courtney, Lee Candace, Busse Cassandra Po wczorajszych meczach obu zespołów w składzie wyjściowych szóstek trenerzy dokonali niewielkich zmian. Dwie zawodniczki wymieniła trenerLang, tylko jedną Giovanni Caprara. Pierwszy set wyjątkowo wyrównany. Żadnemu z zespołów nie udało się uciec na więcej niż dwa punkty. Obie drużyny wystrzegały się błędów popełnianych w piątkowych spotkaniach. Od mocnego uderzenia Amerykanek rozpoczął się set drugi. Przy stanie 4:0 o czas poprosił trener Caprara. Zespół Stanów Zjednoczonych popełniał mniej błędów, grał dużo pewniej co pozwoliło mu objąć sześciopunktowe prowadzenie 16:10. Końcówka seta ponownie należała do Amerykanek. Dominacja podopiecznych trener Ping Lang. Aż dziesięciopunktowa przewaga zespołu Stanów Zjednoczonych w secie trzecim 13:03, 20:10. Błędy w ataku, odbiorze i bloku tak krótko można opisać grę reprezentacji Rosji. Świetne zmiany dokonane przez trener Amerykanek pozwoliły poprawić skuteczność gry na środku i w obronie co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu tego zespołu.