LŚ: Siódme zwycięstwo biało-czerwonych

2007-06-17 01:14

Po długiej podróży, w zdziesiątkowanym składzie, Polacy pokonali w Catamarce Argentynę 3:1 (31:29; 25:12; 17:25; 25:18). Jest to siódme zwycięstwo biało-czerwonych w siedmiu spotkaniach Ligi Światowej 2007.

Najbardziej zacięty  był pierwszy set spotkania, który udało się wygrać biało-czerwonym dopiero na przewagi 31:29. Polacy pokazali się w dobrej grze blokiem, swoje zadania wypełniał skrupulatnie jedyny rozgrywający w polskie ekipie – Łukasz Żygadło.
W drugiej partii z Argentyńczyków jakby uszło powietrze po przegraniu seta pierwszego. Przewaga Polaków była miażdżąca i ostatecznie wygrali tę odsłonę do 12.
Jednak podopieczni Jona Uriarte nie złożyli broni. W trzecim secie uzyskali kilkupunktowa przewagę, którą dowieźli do końca i pozostawili sobie cień szansy na zwycięstwo w tym meczu.
Szansy tej i złudzeń na wygraną pozbawili ich biało-czerwoni w partii  czwartej, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść do 18 i całe spotkanie 3:1.