Liga Światowa: zwycięstwo na inaugurację

2004-06-05 00:00

Polscy siatkarze rozpoczęli Ligę Światową 2004 od zwycięstwa 3:1 nad Japonią. Drugi mecz Japonia - Polska odbędzie się w niedzielę, o 7.00 polskiego czasu. Transmisja w TVP 1.

W swoim inauguracyjnym występie w tegorocznych rozgrywkach Polacy nie zostali zmuszeni do nadzwyczajnego wysiłku. Gdyby nie seria błędów w końcówce pierwszej partii mecz zakończyłby się zapewne już po trzecim secie. Nasi reprezentanci prowadzili 21:20, po czym stracili trzy kolejne punkty. Ostatecznie Japończycy wygrali do 22.

Kluczowa okazała się druga część spotkania. Przez niemal cały czas Polska utrzymywała kilkupunktową przewagę. Biało-czerwoni prowadzili już 19:15, następnie oddali inicjatywę gospodarzom i musieli nawet bronić piłki setowej. Na szczęście tym razem ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Stanisława Gościniaka. Zwyciężyliśmy 29:27, wykorzystując czwartego z kolei setbola.

Ostatnie dwa sety przyniosły już znacznie mniej emocji, choć w czwartej partii długo utrzymywał się wynik remisowy. Od stanu 21:21 Japonia zdobyła jednak tylko punkt i nasza reprezentacja mogła świętować zwycięstwo w swojej pierwszej w historii Ligi Światowej konfrontacji z zespołem azjatyckim.

W szeregach Biało-czerwonych na wyróżnienie zasłużył zdobywca 17 punktów, Piotr Gruszka. Zwraca uwage dorobek punktowy Pawła Zagumnego - siedem "oczek" to jak na rozgrywającego spore osiągnięcie.

W roli libero pierwszy, tak poważny, sprawdzian przeszedł Michał Ruciak, który po nie najlepszym początku spotkania radził sobie całkiem przyzwoicie. Oprócz niego debiut w Lidze Światowej zaliczył dziś wchodzący na zmiany Piotr Gabrych.