Przed Montreaux: Polki pokonały Szwajcarię

2004-06-04 00:00

Przebywające na zgrupowaniu w Szwajcarii polskie siatkarski pokonały reprezentację gospodarzy 3:0 w towarzyskim meczu, rozegranym w miejscowości Les Breuleux. Był to ostatni sprawdzian naszej drużyny narodowej przed startem w prestiżowym turnieju Montreaux Volley Masters.

Tak jak można się było spodziewać zaliczane do euroepejskiej II ligi Szwajcarki nie sprawiły mistrzyniom Europy większych problemów. Po zakończeniu oficjalnej cześci spotkania, wygranego przez nasza reprezentację 3:0, rozegrano jeszcze dwa sety pokazowe. Pierwszy z nich wygrały Polki, a w piątym secie, granym do 15 pkt., nieznacznie lepsza okazała się ekipa gospodarzy.

Piątkowy mecz zgromadził na trybunach ok. 400 widzów. w tym kilkunastoosobową grupę Polaków. Byli wśród nich m.in. ex-reprezentanci naszego kraju, mieszkający obecnie w Szwajcarii: Teresa worek i Adam Borówko.