Brazylijski dzień na Agrykoli!

2007-06-10 19:34

Larissa i Juliana potrzebowały 46 minut aby sięgnąć po swój 15 złoty medal w serii Swatch FIVB World Tour w siatkówce plażowej kobiet. W turnieju GE Money Bank Warsaw Open 2007, z pulą nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów rozgrywanym na warszawskiej Agrykoli Brazylijki pokonały swoje rodaczki Adrianę i Sheldę 2:0 (21:18, 21:17). Było to 12 z rzędu zwycięstwo nad dwukrotnymi mistrzyniami świata, duetem, który gra już ze sobą prawie trzynaście lat. Po raz ostatni Adriana i Shelda wygrały z Larissą i Julianą w 2004 roku.
„Juliana i Larissa to bardzo młode siatkarski, a już mające imponujący dorobek. Mimo przegranego finału  jesteśmy usatysfakcjonowane drugim miejscem, bo to były nasze najlepsze zawody w tym roku” – tłumaczyła 38-letnia Adriana.
„Nie grałyśmy najlepszej siatkówki w poprzednich turniejach w Azji, w Singapurze i Seulu. Przyjeżdżając do Warszawy obiecałyśmy sobie, że damy tu z siebie wszystko, wydobędziemy wszystkie nasze umiejętności i możliwości” – mówiła po finale Juliana, która miała jeszcze dodatkowe powody do radości. 25-letnia partnerka Larissy została wybrana najlepszą siatkarka turnieju. Zwyciężczynie zainkasowały czek wartości 32 tysięcy dolarów.
Brązowy medal zdobyła młodziutka para Chen Xue i Zhang Xi. Chinki wygrały z Brazylijkami Renatą i Talitą 2:0 (21:18, 21:14). Mecz trwał 39 minut. W ubiegłym roku ten duet zagrał w wielkim finale, w którym uległ swoim rodaczkom Jie Wang / Jia Tian. „Zagrałyśmy znacznie lepsze zawody niż przed rokiem, ale wystarczyło to jedynie do zajęcia trzeciego miejsca. Po prostu poziom tegorocznych zawodów był znacznie wyższy” – opowiadała Chen Xue.
Osiemnastolatka i dwudziestodwulatka już po raz drugi w tym sezonie zdobyły brązowy medal. Wcześniej dokonały tego w Singapurze. W siedemnastu występach w Swatch FIVB World Tour mają już na koncie siedem występów w finałowej „czwórce”.
GE Money Bank Warsaw Open 2007 były czwartym z osiemnastu planowanych w tym roku turniejem. Od wtorku najlepsze siatkarki plażowe świata grać już będą w Portugali. W kwalifikacjach wystąpi tam tez polska para – Joanna Wiatr i Katarzyna Urban.