LŚ: Polacy ponownie zwycięzcy

2007-06-09 16:25

Trzeci weekend Ligi Światowej i piąty mecz zwycięski w wykonaniu reprezentacji Polski. Tym razem podopieczni Raula Lozano i Alojzego Świderka pokonali w Chengdu Chiny 3:1 (26:28; 25:14; 25:18; 25:17).

Biało-czerwoni rozpoczęli od prowadzenia 4:2 i 5:3, jednak po błędach w polskim bloku, Chińczycy wyrównują na po 6. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla podopiecznych Raula Lozano. Po przerwie Chińczycy mylą się w ataku, wyrzucając piłkę w aut, powiększamy przewagę do 3 punktów (10:7). Chińczycy nie dają jednak za wygraną, pokazali kilka skutecznych ataków ze skrzydła i ofiarną obronę. Druga przerwa techniczna 16:14 dla drużyny polskiej. Po przerwie Chińczykom udaje się wyrównać na po 18, a po asie serwisowym uzyskują prowadzenie 20:18. W końcówce seta po raz pierwszy w tej edycji Ligi Światowej zobaczyliśmy Mariusza Wlazłego, wszedł również Łukasz Żygadło. Wreszcie zaczął funkcjonować polski blok, który doprowadza do wyrównania na po 22. Wyrównana końcówka na przewagi, w której Chińczycy obronili trzy piłki setowe i ostatecznie wygrali seta pierwszego 28:26.

Drugą partię nasi rozpoczęli zupełnie inaczej, szybciej na siatce i od razu widoczne to było na tablicy wyników. Pierwsza przerwa techniczna 8:2 dla ekipy polskiej. Po przerwie powiększamy przewagę do 9 punktów (12:3). Druga przerwa techniczna 16:6 dla biało-czerwonych. Po przerwie Chińczycy zaczęli odrabiać straty, jednak przewaga Polaków była na tyle duża, że spokojnie wygrali partię drugą 25:14 doprowadzając do wyrównania w setach 1:1.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni przebiegał pod dyktando Polaków. Łukasza Kadziewicza zmienia Wojciech Grzyb. Dobrą partię rozgrywali w tym secie Mariusz Wlazły i Sebastian Swiderski, który po asie serwisowym powiększa przewagę Polaków do 5 punktów (19:14). Set kończy nieudany atak Chińczyków w aut. 25:18 i 2:1 prowadza biało-czerwoni.

Czwarta i ostatnia partia była tylko formalnością i postawieniem kropki nad „i”. Pierwsza przerwa techniczna 8:1, zaś druga 16:5. Na boisku zobaczyliśmy Michała Bąkiewicza, który zmienił Sebastiana Swiderskiego.Chińczycy kompletnie zgubili rytm gry i popełniali błąd za błędem. Wyśmienicie w obronie grał libero polskiej reprezentacji Piotr Gacek. Seta i mecz kończy Bąkiewicz 25:17.

Polacy rozpoczęli szóstką: Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Robert Prygiel, Łukasz Kadziewicz, Sebastian Świderski, Marcin Możdżonek oraz Piotr Gacek (libero)
Zmiany: Mariusz Wlazły, Łukasz Żygadło, Wojciech Grzyb, Michał Bąkiewicz