Przegraliśmy blokiem!

2007-05-23 22:27

Polskie juniorki wygrały, a nasi juniorzy od porażki rozpoczęli swój udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata. W bułgarskim Gabrowie Polacy przegrali z Francją w trzech setach ( 22:25, 23:25, 19:25 ).

Przeglądając statystyki tego meczu “Biało-Czerwoni” lepiej przyjmowali, nieco skuteczniejsi byli w ataku, jednak wyraźnie ustępowali swoim przeciwnikom w bloku.
“Przede wszystkim zawiedli środkowi i w kilku ustawieniach skrzydłowi. Moi siatkarze skakali w złym tempie. Praktycznie “nie dotykali” większości ataków Francuzów” - tłumaczył Zdzisław Gogol. Trener reprezentacji zwracał także uwagę na kontrowersyjną decyzję arbitra. Przy stanie 24:23 dla Francji w końcówce pierwszego seta Zbigniew Bartman skutecznie zablokował atak przeciwnika. Sędzia, po dość długim zastanowieniu uznał, że reprezentant Polski dotknął siatki, a to zakończyło partię na naszą niekorzyść.
Rozpoczęliśmy dzisiejszy mecz bez Bartosza Kurka. Siatkarz Mostostalu, ze względu na egzamin maturalny dotarł do Gabrowa dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Dlatego w dwóch pierwszych odsłonach wchodził jedynie na krótkie zmiany, i dopiero w trzecim secie pojawił się na dłużej.
Gogol tak charakteryzował grę “Trójkolorowych”: “ Ich styl do złudzenia przypomina to, co obserwujemy w wykonaniu seniorów. Ich siłą i atutem jest szybka, kombinacyjna siatkówka. Schematy, które realizują na boisku są nieco odmienne, specyficzne tylko i wyłącznie dla Francuzów”
Nasz szkoleniowiec zapewnił jednocześnie, że zespół nadal walczymy o awans i jest w pełni przekonany o ostatecznym sukcesie.
Jutro o 19.00 polskiego czasu zagramy z reprezentacją Turcji, która na inaugurację bardzo efektownie wygrała z Grecją w trzech setach. W trzecim meczu Bułgaria pokonała Ukrainę.
W lipcu do Meksyku pojedzie tylko jeden zespół z bułgarskiego turnieju.
Polacy dzisiejszy mecz rozpoczęli w składzie: Łomacz, Bartman, Jarosz, Nowakowski, Janeczek, Komorowski i Kubiak (libero).