ME kadetów: Polacy w finale!

2007-04-16 09:25

Polscy kadeci w półfinale mistrzostw Europy pokonali Rosjan. Biało - czerwoni zwyciężyli swoich przeciwników w trzech setach i w poniedziałek zagrają w finale turnieju z Francuzami.
Polska rozpoczyna mecz w składzie: Drzyzga, Kasparek, Król, Polański, Krzywiecki, Jasiński oraz Zatorski (libero).

Początek spotkania jest słaby w wykonaniu polskiej ekipy.  Nie potrafimy skończyć ataków, raz po raz nasi atakujący łapani są na  podwójnym, potrójnym bloku rosyjskim.   Pierwszy punkt z ataku przy stanie 5:1 zdobywa dla biało-czerwonych Mateusz Jasiński. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy tracą do rywala aż cztery punkty (4:8). Po przerwie zaczynamy odrabiać starty. Gramy coraz lepiej na siatce. W tym elemencie dobrze spisują się Przemek Kasparek i Łukasz Polański.  W ataku nie do zatrzymania jest Janek Król, który zdobywa 6 i 7 punkt dla biało-czerwonych. Po plasie Mateusza Jasińskiego i pojedynczym bloku Łukasza Polańskiego udaje nam się doprowadzić do wyrównania.
Przez pewien czas trwa wyrównana walka punkt za punkt.  W pewnym momencie Rosjanom udaje się doskoczyć na dwa punkty. Przewaga naszych rywali nie trwa jednak długo, bo po raz kolejny „zaskakuje” nasz blok w wykonaniu Łukasza Polańskiego. Przy stanie 20:19 trener Rosjan prosi o czas. Pod koniec seta dobrze w ataku radzi sobie Maciek Krzywiecki, który kończy ważną piłkę sytuacyjną. Partię pierwszą wygrywamy 25:23.
Ta odsłona zaczyna się od  skutecznego ataku Janka Króla. Później blokiem punktuje Łukasz Polański, a skutecznym plasem nad blokiem rywali popisuje się Mateusz Jasiński. Przy stanie 5:2 trener  ekipy rosyjskiej bierze czas. W dalszej części partii Polakom udaje się utrzymać bezpieczną, trzypunktową przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy  prowadząc 8:5. Po przerwie znakomicie w bloku spisują się Kasparek i  Król. 10 i 11 punkt  dla ekipy polskiej zdobywa Maciek Krzywiecki. Rosjanie grają coraz słabiej w przyjęciu, popełniają błędy w ataku.  Na drugą przerwę techniczną po skutecznym ataku Krzywickiego  schodzimy z pięciopunktową przewagą (16:10). Dalsza cześć partii rozgrywana jest już pod dyktando podopiecznych Karola Janaszewskiego. Set  kończy   atakiem Król. Druga odsłona kończy się wygraną Polaków 25:19.
 Początek trzeciej partii  jest dość wyrównany. Walczymy z Rosjanami punk za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej tracimy do Rosjan dwa punkty (6:8).  Siódmy punkt z ataku  dla polskiej drużyny zdobywa Krzywiecki, 8 -  Kasparek  i Król  skutecznym blokiem. Rosjanie zaczynają popełniać  błędy w ataku. Na drugą przerwę techniczną Polacy schodzą prowadząc 16:15 W dalszej części partii udaje nam wypracować dwu, trzypunktową przewagę. Mecz kończy  skutecznym atakiem Polański. Polska wygrywa 25:23.  Jesteśmy w finale!

Polska - Rosja 3:0   (25:23, 25:19, 25:23)