Polscy kadeci wygrali z Niemcami!

2007-04-16 09:17

Reprezentacja Polski kadetów w kolejnym meczu w ramach mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej pokonała po pięciosetowym pojedynku drużynę Niemiec i awansowała do półfinału.
Reprezentacja Polski mecz rozpoczęła w składzie: Drzyzga, Kasparek, Piórkowski, Polański, Krzywiecki, Paniączyk oraz na libero Zatorski.

Już na początku pierwszego seta Niemcom udaje się wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Popełniamy błędy w ataku, nasi skrzydłowi mają problemy z przebiciem się przez dobrze ustawiony blok niemiecki. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni tracą do rywala aż pięć punktów (8:3) W dalszej części patii przewaga ta wzrasta do siedmiu punktów. Przy stanie 21:14 na zagrywce pojawia się Przemysław Kasparek, Polacy zaczynają odrabiać straty, ale nie wystarcza to do wygrania seta. Przegrywamy pierwszą partię 25:21.
W kolejny dwóch setach Polacy radzą sobie już coraz lepiej. Ekipa niemiecka gra gorzej w przyjęciu, co pozwala nam na wyprowadzenia skutecznych ataków. Znakomicie na parkiecie radzi sobie Jan Król, który zmienił Szymona Piórkowskiego. Nie do zatrzymania jest również Mateusz Jasiński. Coraz lepiej radzi sobie również Maciej Krzywiecki. Trzeciego seta przegrywamy jednak na przewagi 24:26.
Seta czwartego zaczynamy od dwupunktowego prowadzenia. W dalszej części partii trwa wyrównana walka punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z trzypunktowym prowadzeniem (16:13). Pod koniec partii punktujemy Niemców blokiem. Dobrze przy siatce radzą sobie Kasparek, Król i Jasiński. Niemcom w tej partii udaje się ugrać zaledwie 18 punktów.
Set piąty to zacięta walka. Dopiero po zmianie stron udaje nam się wyjść na prowadzenie. Przy stanie 7:8 dla ekipy niemieckiej Fabian Drzyzga zdobywa punkt z zagrywki. Jest 8:8. Od tego momentu Polacy zaczynają przejmować kontrolę nad meczem. Gramy czujnie przy siatce i skutecznie w ataku. Przy stanie 14:12 Fabian Drzyzga zdobywa punkt kiwając nad blokiem rywali. Polska wygrywa partię 15:12 i cały mecz 3:2.

Niemcy - Polska 2:3 ( 25:21; 21:25; 26:24; 18:25; 12:15)