ME Kadetów: Polska wygrywa z Łotwą 3:0

2007-04-12 14:06

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy kadetów rozgrywanych w Wiedniu
i Krems, reprezentacja Polski gładko wygrała z drużyną Łotwy 3:0 (25:19; 25:20; 25:22) i ma już zapewniona grę w czołowej ósemce mistrzostw.

Polacy zagrali w składzie: Fabian Drzyzga, Przemysław Kasparek, Maciej Krzywiecki, Szymon Piórkowski, Mateusz Jasiński, Łukasz Polański oraz Paweł Zatorski (libero).
Zmiany: Karol Kłos, Jan Król

Dwa pierwsze sety toczyły się pod dyktando podopiecznych Karola Janaszewskiego i Macieja Zendeła. Młodzi Polacy pokazali wiele skutecznych akcji, zarówno w ataku, jak i obronie. Obnażyli wszystkie słabości rywali, którzy niejednokrotnie bezradnie patrzyli, jak piłka spada po ich stronie boiska.

Łotysze ocknęli się w partii trzeciej, wykorzystując nasze problemy w przyjęciu. Cały set to wyrównana gra punkt za punkt, a wojnę nerwów w końcówce, głównie dzięki świetnej grze w bloku, wygrywają do 22 biało-czerwoni i całe spotkanie 3:0.

- Mecz mimo szybkiego zwycięstwa w trzech setach był bardzo nerwowy, jak każdy pierwszy mecz na dużej imprezie. Mimo to musze powiedzieć, że cały zespół zagrał dobrze, wyróżnić mogę libero – Pawła Zatorskiego – powiedział tuż po spotkaniu trener Karol Janaszewski. – Myślę, ze jutrzejsze spotkanie będzie w naszym wykonaniu jeszcze lepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o realizację założeń taktycznych – dodał trener Janaszewski.

Niezależnie od wyniku jutrzejszego meczu Polska – Belgia, biało-czerwoni zagrają w czołowej ósemce mistrzostw Europy, gdyż awansują dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. Zespoły, które zajęły miejsca trzecie w swoich grupach zagrają o miejsca 9-12.

Mecz Polska – Belgia, w piątek 13. kwietnia o 12.30.