Przed kwalifikacjami olimpijskimi: pierwsza porażka

2004-05-16 00:00

Polscy siatkarze doznali pierwszej w tym roku porażki: po serii ośmiu kolejnych zwycięstw Biało-czerwoni ulegli w niedzielę Serbii i Czarnogóry 1:3. Był to ostatni, oficjalny mecz kadry przed rozpoczynającym się w piątek w Portugalii Turniejem Kwalifikacyjnym Do Igrzysk Olimpijskich.

W położonej 100 kilometrów od Belgradu miejscowości Vrsac mistrzowie olimpijscy wzięli rewanż za porażki w dwóch wcześniejszych spotkaniach. Polacy zdołali wyjść zwycięsko tylko z trzeciego seta, w którym znakomitą partię rozegrał wprowadzony do gry w miejsce Piotra Gruszki Sebastian Świderski (4 asy serwisowe, skuteczne ataki niemal z każdej strefy!). W następnym, czwartym secie przyjmujący Perugii doznał przy opadaniu po bloku lekkiego skręcenia kostki i na boisko musiał powrócić Gruszka. Podobny urazu przytrafił się dzień wcześniej Piotrowi Gabrychowi; na szczęście stan zdrowia obu tych zawodników nie budzi obaw.

Nasza reprezentacja pozostanie w Serbii i Czarnogórze do środy. Tego dnia rano odleci – via Paryż – do Porto.