Przed kwalifikacjami olimpijskimi: Polacy kontynuują zwycięską serię

2004-05-07 00:00

Po trzech wygranych sparingach z Australią reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo w oficjalnym meczu towarzyskim. W Jaworznie nasi siatkarze pokonali Białoruś 3:0, wygrywając również dodatkowego seta.

Było to pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań z kadrą naszych wschodnich sąsiadów. Polacy nie mieli większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa; w najbardziej wyrównanym – pierwszym – secie Białoruś zgromadziła 20 punktów. Trener Stanisław Gościniak dał pograć jedynie 10 swoim zawodnikom, przy czym Damian Dacewicz pojawił się na boisku dopiero w czwartym, nieoficjalnym, secie.

Wieczorem kadrowicze mieli jeszcze jeden, znacznie większy, powód do świętowania: Sebastian Świderski został dziś bowiem, już po raz drugi, szczęśliwym ojcem. Po córce tym razem przyszła kolej na syna. Serdeczne gratulacje!

W sobotę Polska spotka się z Białorusią w Goczałkowicach (początek godz. 16.30). Ostatni, trzeci sparing obu zespołów rozegrany zostanie w niedzielę w Szczyrku (godz.11.00).