Juniorki z pierwszym zwycięstwem

2006-05-24 23:46

Reprezentacja Polski juniorek, podobnie jak nasi juniorzy, z pierwszego testu w kwalifikacjach do mistrzostw Europy wyszła zwycięsko. Polki pokonały dziś Łotwę 3:0 (27:25; 25:21; 25:16).

Polki wyszły na boisko w składzie: Marta Haładyn, Kinga Zielińska, Berenika Tomsia, Gabriela Wojtowicz, Ewelina Sieczka, Klaudia Kaczorowska oraz libero – Dominika Nowakowska. Od drugiego seta rozgrywała Alicja Leszczyńska, która wystąpiła już do końca spotkania. W meczu z Łotyszkami wystąpiły również: Anna Gawron oraz Urszula Bejga.

Nasze dziewczęta rozpoczęły spotkanie mocno stremowane. Widać było, że stawka meczu jest dla nich dużym obciążeniem psychicznym. Stąd bardzo wyrównany pierwszy set, który Polki, po zaciętej końcówce, rozstrzygnęły na swoją korzyść. Później grały bardziej rozluźnione, poprawiły zagrywkę oraz blok, co natychmiast przyniosło efekty. W dwóch kolejnych partiach nie miały już problemu i to one schodziły z boiska zwycięskie.

- Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku, bo wygraliśmy pierwsze spotkanie kwalifikacji 3:0. Jednak prawdziwy sprawdzian czeka nas jutro – z Chorwatkami, które są bardzo silnym zespołem, należącym do światowej czołówki. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy pokazać zdecydowanie lepszą grę niż dzisiaj – powiedział Andrzej Urbański, trener reprezentacji Polski juniorek.