MOS Wola mistrzem Polski juniorów

2004-04-25 00:00

UMKS MOS Wola Warszawa został zwycięzcą zakończonego w niedzielę w Szczecinie turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorów. W meczu decydujacym o złotym medalu siatkarze ze stolicy pokonali bez straty seta Gwardię Wrocław. Brązowy medal wywalczył, po zwycięstwie 3:2 nad AZS-em Delic-Polem Norwid Częstochowa, AZS UMW Olsztyn.

W znanym od wielu lat z doskonałej pracy z młodzieżą MOS-ie Wola pierwszoplanową postacią był Zbigniew Bartman. Zawodnik mający na swoim koncie występy w Polskiej Lidze Siatkówki w barwach AZS-u Politechnika został wybrany najlepszym graczem finału oraz najlepszym atakującym całej imprezy. Silnym punktem złotych medalistów był również Tomasz Drzyzga. Syn wielokrotnego reprezentanta Polski wygrał klasyfikację wśród zawodników grających na pozycji libero. Co ciekawe nagrody indywidualne otrzymali także dwaj inni synowie znanych przed laty zawodników, a obecnie trenerów: najlepszym rozgrywającym został Piotr Skrok (AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa), a najbardziej skuteczną zagrywką imponował Jakub Jarosz (KS Gwardia Wrocław). Ponadto złoty medalista Mistrzostw Świata juniorów Marcin Możdżonek wygrał klasyfikację blokujących, a tytuł najwszechstronniejszego zawodnika turnieju otrzymał Mateusz Sylla z KS Morza-Bałtyk Szczecin.

MECZE FINAŁOWE MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

O I miejsce

UMKS MOS WOLA Warszawa - KS GWARDIA Wrocław 3:0 (26:24, 25:23, 25:14)

O III miejsce

AZS UMW Olsztyn - AZS DELIC-POL NORWID Częstochowa 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 14:25, 15:13)

O V miejsce

KS MORZE-BAŁTYK Szczecin - AZS GWARDIA Gubin Zielona Góra 3:1 (25:19, 25:18, 19:25, 25:17)