MŚ: Porażka na zakończenie

2006-11-12 04:28

W ostatnim spotkaniu mistrzostw świata reprezentacja Polski przegrała z Kubą 0:3 (18:25; 26:28; 23:25).

Polki rozpoczęły dzisiejsze spotkanie taką samą szóstką, jak przeciw Turcji i rozpoczęły od straty 3:6. Jednak trzy kolejne piłki padły łupem biało-czerwonych, czym pokazały, że są w stanie nawiązać wyrównaną walkę z mistrzyniami olimpijskimi i świata. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla Kubanek. Po wyrównanym początku Kubanki odskakują nam na 5 punktów, prowadząc już 15:10 i 16:11. Po przerwie technicznej Kubanki grając bardzo swobodnie dokładały Polkom kolejne punkty rozstrzygając seta pierwszego 25:18.

Drugą partię nasze panie rozpoczęły fantastycznie, od prowadzenia 6:3, a po pojedynczym  bloku Izy Bełcik i skutecznym ataku Anny Podolec na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły prowadząc 8:4. Kubanki dokonywały licznych zmian, jednak przewaga Polek w tej partii była wyraźna. Nasze zawodniczki prowadziły już 12:6 i 14:7. Cztery punkty w jednym ustawieniu zdobywają jednak Kubanki, niwelując przewagę do 3 „oczek”. Druga przerwa techniczna 16:11 dla Polek. Po przerwie biało-czerwone nie mogą zdobyć punktu, a rywalki akcja po akcji zmniejszyły dystans, wyrównały na po 16 i wyszły jednym punktem. Mocna zagrywka Polek odrzuciła rywalki i pozwoliła naszym zawodniczkom na zyskanie 3-punktowego prowadzenia (21:18). Nerwowa końcówka, w której Polki miały piłkę setową, jednak ostateczny atak zadały Kubanki, wygrywając seta drugiego 28:26.

W trzecim secie na boisku zobaczyliśmy Katarzynę Skowrońską-Dolata, która zmieniła Kamilę Frątczak. Pierwsza przerwa techniczna dla Kuby 8:6. Potem nastąpił okres bardzo wyrównanej gry, w którym żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi. Końcówka, podobnie jak w poprzednim secie, punkt za punkt, ale i tym razem więcej zimnej krwi zachowały Kubanki, wygrywając partię trzecią 25:23 i cały mecz 3:0.

Polki zagrały w składzie: Izabela Bełcik, Joanna Mirek, Sylwia Pycia, Milena Rosner, Maria Liktoras, Kamila Frątczak oraz Mariola Zenik.
Zmiany: Paulina Maj, Anna Podolec, Katarzyna Skowrońska-Dolata.