I liga A kobiet: niespodzianki w Pile i Mielcu

2004-03-24 00:00

Porażki Nafty Gaz Piła i Winiar Kalisz to najbardziej nieoczekiwane rozstrzygnięcia 15. kolejki rozgrywek I ligi A kobiet. Prowadząca w rozgrywkach BKS Stal Bielsko-Biała zdołała, choć z trudem, uniknąć pierwszej w tym sezonie porażki.

Mistrzynie Polski prowadziły już w Bydgoszczy 2:0, jednak ambitnie grająca Adriana zdołała doprowadzić do tie-breaka. Decydującą partię pewen pierwszego miejsca przed fazą play-off siatkarki z Bielska wygrały do 13.

Niespodzianki nie zabrakło natomiast w Pile. Nafta Gaz nieoczekiwanie uległa w czterech setach AZS-owi AWF Poznań. Co prawda zespół ze stolicy Wielkopolski broni tytułu wicemistrzowskiego, jednak w porównianiu z ubiegłym sezonem dysponuje nieporównywalnie słabszym składem i we wcześniejszych 14 kolejkach odniósł zaledwie dwa zwycięstwa.

Porażki doznały także Winiary Kalisz. Wicelider zdołał ugrać w Mielcu tylko jednego seta.
W ostatnim środowym meczu wrocławska Gwardia odprawiła w trzech setach Energę Gedanię Gdańsk.

WYNIKI 15. KOLEJKI

GCB ADRIANA GAZETA POMORSKA Bydgoszcz - BKS STAL Bielsko-Biała 2:3 (14:25, 18:25, 25:19, 25:21, 13:15)

TELENET AUTOPART Mielec - WINIARY Kalisz 3:1 (27:25, 23:25, 25:20, 25:15)

PTPS NAFTA GAZ Piła - AZS AWF Poznań 1:3 (15:25, 25:20, 20:25, 17:25)

ZSV GWARDIA Wrocław - ENERGA Gedania Gdańsk 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)