Swatch-FIVB World Tour: Brazylijska inauguracja

2004-03-21 00:00

Brazylijczycy Emanuel Rego i Ricardo Santos (na zdjęciu) wygrali pierwszy tegoroczny turniej cyklu Swatch-FIVB World Tour siatkarzy plażowych. W finale zawodów rozegranych w ich ojczyźnie (Salvador) najwyżej rozstawiona para pokonała Szwajcarów: Stefana Kobela i Patricka Heuschera 2:0 (21:19, 21:18).

Trzecie miejsce zajęli mistrzowie świata z 2002 roku, Argentyńczycy Mariano Baracetti i Martin Conde. "Mały finał" nie odbył się z powodu kontuzji jakiej jeszcze przed półfinałami nabawił się Niemiec Markus Dieckmann, występujący w parze z Jonasem Reckermannem

W tym roku prestiżowy cykl Swatch-FIVB World Tour po raz pierwszy w historii zawita do Polski. Najlepsi siatkarze plażowi świata zagrają na turnieju w Starych Jabłonkach, w dniach 21-25. lipca.