Komentarze po niedzielnym spotkaniu Polska – Serbia i Czarnogóra

2006-07-30 21:22

Goran Vujevic, kapitan reprezentacji Serbii i Czarnogóry: Polski zespół zagrał o wiele lepiej niż wczoraj, my natomiast po dwóch pierwszych setach zaczęliśmy grać dużo gorzej. Przez błędy własne spowodowaliśmy, że Polacy zaczęli grać swoja grę i wygrali. W naszym zespole nie funkcjonowała dziś zagrywka i to było główną przyczyną naszej porażki.

Piotr Gruszka, kapitan reprezentacji Polski: Bardzo się cieszę, że po wczorajszym nie najlepszym występie pozbieraliśmy się i wygraliśmy. Dziękuje kibicom, bo oni ciągle w nas wierzą i to nas dopinguje do lepszej gry.

Lubomir Travica, trener reprezentacji Serbii i Czarnogóry: chciałbym pogratulować Polakom, bo dziś zasłużyli na zwycięstwo. Nie był to być może piękny mecz, popełniliśmy dużo błędów, ale one są też częścią gry. Przez cały mecz mieliśmy problem z przyjęciem zagrywki. Z drugiej strony poziom naszej zagrywki nie zbliżył się do tego, co prezentujemy normalnie. Punktem zwrotnym była piłka w kontrataku przy stanie 19:20, której nie udało się skończyć. Od tego momentu obraz gry zmienił się całkowicie. Dziś słabiej zagrał Ivan Miljkovic, ale gra jednego zawodnika nie spowodowała dziś naszej porażki.

Raul Lozano, trener reprezentacji Polski:  W stosunku do meczu wczorajszego wiele się zmieniło w naszej grze. I to nie tylko w serwisie, ale również w bloku i grze obronnej. To przez to mogliśmy kierować całą grą i łatwiej nam się grało. W pierwszym secie oba zespoły zagrały na wysokim poziomie, natomiast równowagą na boisku zachwialiśmy na naszą korzyść w pierwszym secie głównie dobrą zagrywką i grą w obronie.