Memoriał Wagnera: Polska - Egipt 3:0

2006-06-29 18:20

Drugi mecz memoriałowy pierwszej reprezentacji z Egiptem miał od samego początku zupełnie inny przebieg od konfrontacji Polaków z Norwegami. Przede wszystkim biało-czerwoni skoncentrowani, jakby chcieli pokazać, że wczorajsza przegrana w secie trzecim ze znacznie niżej notowanymi Norwegami była przypadkowa.

W naszym zespole znacznie lepiej od samego początku funkcjonował blok, podobnie jak zagrywka, w której wczoraj biało-czerwoni mylili się aż 24 razy.

Swą dominację nasi reprezentanci pokazali od samego początku prowadząc w pierwszej partii różnicą dziewięciu punktów (16:7). Tak wysoką przewagę utrzymali do końca seta.

Druga partia, na samym początku miała nieco bardziej wyrównany przebieg. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 8:7, na kolejną z dwoma punktami przewagi, której nie oddali do końca seta.

Trzecią partię nasi zawodnicy rozpoczęli prowadząc 3:0, by po chwili przegrywać… 3:4. Trener Lozano pomny błędów z wczorajszego meczu szybko wziął czas. Przyniósł on skutek o tyle, że polscy siatkarze odzyskali prowadzenie (5:4) i systematycznie zaczęli je powiększać (10:6), do czego wydatnie przyczynił się dobrą zagrywką Michał Winiarski. Zdeprymowani nieco takim obrotem sprawy Egipcjanie zaczęli popełniać błędy w ataku (dwukrotnie przekroczona linia 3-go metra) i polski zespół odskoczył na sześć punktów (12:6). Polacy, grając z ogromną determinacją – jakby chcieli pokazać swym dzisiejszym rywalom, że w konfrontacji z nimi nie mają szans zarówno podczas Memoriału, jak i w przyszłości, podczas mistrzostw świata –  co chwila zatrzymywali swych rywali blokiem, a gdy trzeba było, sami skutecznie atakowali. Niestety, proste błędy własne w końcówce seta sprawiły, że zespół Egiptu zdołał uniknąć wysokiej porażki w tym secie, przegrywając tę partię „tylko” 25:18.

POLSKA – EGIPT 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

POLSKA: zagrywka: błędy - 10, asy - 5, blok - 10.

Polska: Łukasz Żygadło (2), Sebastian Świderski (14), Daniel Pliński (6), Grzegorz Szymański (10), Michał Winiarski (12), Łukasz Kadziewicz (8) i Piotr Gacek (libero) oraz Robert Prygiel (2) i Paweł Zagumny.