Memoriał Wagnera: Polska - Norwegia 3:1

2006-06-28 18:55

W meczu inaugurującym tegoroczny Memoriał Wagnera Polska pokonała w Iławie Norwegię. W porównaniu do meczu z Kanadą w składzie zaszły istotne zmiany: miejsce Zagumnego zajął Żygadło, na przyjęciu Gruszka z Winiarskim zastąpili parę Murek – Świderski zaś w ataku pojawił się Robert Prygiel, zastępując Grzegorza Szymańskiego.

Polscy siatkarze rozpoczęli ten mecz bardzo skoncentrowani i nic dziwnego, że szybko objęli prowadzenie 8:2, imponując zwłaszcza skutecznym blokiem. Wysoką przewagę nasz zespół utrzymał do końca tego seta.

Również druga partia przebiegała pod kontrolą podopiecznych trenera Lozano. Polacy imponowali spokojem w przyjęciu zagrywki i skutecznym, szybkim atakiem. Spora w tym zasługa Łukasza Żygadły, który często gubił blok rywali. W końcówce seta doskonałą serią zagrywek popisał się Daniel Pliński, a seta atakiem po prostej zakończył Robert Prygiel.

Trzecia partia to, ku zaskoczeniu wszystkich, przewaga Norwegów, choć większa w tym „zasługa” naszego zespołu, który w tym secie zaczął popełniać zbyt wiele błędów. W efekcie w partii tej lepsi okazali się Norwegowie.

Czwarty set to powrót Polaków do dobrej dyspozycji, choć i Norwegowie uwierzyli w to, że można z biało-czerwonymi nawiązać wyrównaną walkę. W efekcie byliśmy świadkami ciekawego fragmentu spotkania, a swą wyższość nasi siatkarze udowodnili dopiero w końcówce partii.

POLSKA – NORWEGIA 3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 25:19)

POLSKA: zagrywka: błędy - 24, asy - 3, blok - 4.

Polska: Łukasz Żygadło (2), Piotr Gruszka (6), Daniel Pliński (13), Robert Prygiel (8), Michał Winiarski (12), Łukasz Kadziewicz (5)i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Grzegorz Szymański (5), Michał Bąkiewicz i Wojciech Grzyb (2).

Norwegia: Berntsen, Hordvig, Eithun, Mohr, Morken, Kleivens i Tomasenn (libero) oraz Spinangr, Numme i Schei