Reprezentacje
Ekstraklasa
I Liga
II Liga
Rozgrywki młodzieżowe
Siatkówka plażowa
FIVB CEV
Nasi Partnerzy
















Adidas Sklepy



Polska Siatkówka
Magazyn Siatkówka



Wiadomości

powrót powrót

Przepisy Sportowe FIVB odnośnie opłat transferowych

2006-04-26 19:00


1.6.2 Opłaty transferowe

1.6.2.1 Opłaty transferowe dla Federacji Macierzystej

a) Zawodnicy z krajów włączonych do Światowego Rankingu TOP 12: 

  1. W pierwszym roku wysokość opłaty za zawodnika nie jest sprecyzowana, ale powinna być rozsądna;
  2. W drugim roku zawodnik transferowany do tego samego klubu – opłata transferowa nie może przekroczyć 75% sumy transferowej z roku ubiegłego;
  3. W trzecim roku transfer zawodnika do tego samego klubu – opłata transferowa nie może przekroczyć 50% sumy transferowej z pierwszego roku;
  4. 4 rok i następne w tym samym klubie – opłata transferowa nie może przekraczać 15.000 USD lub 25% opłaty transferowej za pierwszy rok, jeżeli jest niższa.

b) Pozostali zawodnicy (jeżeli grają w tym samym klubie):  

  1. Przez pierwsze 3 lata opłata transferowa nie może przekraczać 10 000 USD rocznie;
  2. Od 4 roku opłata transferowa nie jest wymagana.

1.6.2.2 Opłaty transferowe do FIVB

a)       Za wszystkich zawodników transferowanych do klubów, które bezpośrednio bądź przez awans posiadają prawo udziału w międzynarodowych pucharach, turniejach lub meczach: 2000 CHF za każdy rok. Żaden inny system opłat nie ma zastosowania. Nie ma znaczenia czy klub w danym sezonie bierze udział w międzynarodowych rozgrywkach czy nie.

b)      Za wszystkich zawodników transferowanych do klubów uniwersyteckich czy szkolnych, które mają prawo udziału w międzynarodowych pucharach, turniejach bądź meczach: 1000 CHF za każdy rok. Żaden inny system opłat nie ma zastosowania. Nie ma znaczenia czy klub w danym sezonie bierze udział w międzynarodowych rozgrywkach czy nie.

1.6.2.3 Federacja Macierzysta 

Federacja Macierzysta zmienia się, jeżeli zawodnik przebywa w danym kraju, przez co najmniej 2 lata oraz nabywa obywatelstwo tego kraju.

1.6.3 Procedury Transferowe 

1.6.3.1 Warunki wstępne

a)  Procedura transferowa rozpoczyna się po uzyskaniu przez Federację Przyjmującą zgody na wypożyczenie zagranicznego zawodnika;

b)  Jeśli otrzymano zgodę przez Federację Przyjmującą, procedura jest kontynuowana. Jeżeli zgody nie otrzymano – procedurę uznaje się za zakończoną.

1.6.3.2 Działania podejmowane przez Federację Macierzystą 

a)      Jeżeli Federacja Macierzysta wyraża zgodę na transfer, następuje podjęcie negocjacji bądź renegocjacji warunków z Federacją Przyjmującą. Jeśli brak zgody- procedurę uznaje się za zakończoną.

b)    Jeżeli warunki zostają zaakceptowane przez wszystkie strony, Federacja Macierzysta wystawia Certyfikat Międzynarodowy z przyjętymi warunkami, używając jednego z oficjalnych języków FIVB, opatrując go podpisem i pieczątką Federacji Macierzystej.

c)  Pięć kopii wypełnionego Certyfikatu Federacja Macierzysta przesyła do Federacji Przyjmującej.

1.6.3.3. Działania podejmowane przez Federację Przyjmującą

a)  Jeżeli Federacja Przyjmująca nie akceptuje warunków przedstawionych przez Federację Macierzystą, zwraca Certyfikaty Federacji Macierzystej. Federację prowadzą rozmowy do czasu zakończenia negocjacji. W przypadku braku porozumienia – procedurę uznaje się za zakończoną.

b)   Jeżeli Federacja Przyjmująca zaakceptuje przedstawione warunki, to po opatrzeniu podpisem i pieczątką swojej Federacji, przesyła 5 kopii Certyfikatu wraz z opłatą transferową (określoną w Przepisach FIVB) do Sekretariatu FIVB.

1.6.3.4 Działania podejmowane przez Sekretariat 

a)  Sekretariat FIVB sprawdza dokumentację oraz wysokość opłaty, która wpłynęła z Przyjmującej Federacji. Jeśli one nie są kompletne, Sekretariat FIVB zwróci się z prośbą do zainteresowanej Federacji z prośbą o należyte wypełnienie certyfikatu oraz przesłanie brakujących dokumentów czy opłaty.

b)  Jeśli dokumenty są kompletne, Sekretariat FIVB przyporządkuje certyfikatowi numer i opatrzy dokumenty pieczęcią FIVB.

c)      Następnie Sekretariat FIVB prześle kopie do organu wskazanego w punkcie 1.6.3.2 niniejszych przepisów.

1.6.4 Certyfikat Międzynarodowy 

1.6.4.1 Wymagana dokumentacja

Transfer będzie rodził skutki jedynie, jeśli zostanie sporządzony na Międzynarodowym Certyfikacie oraz zostaną przeprowadzone procedury określone przez Komisję Prawną i Kwalifikacji Zawodników.

1.6.4.2 Wymagane kopie 

Certyfikat Międzynarodowy sporządzony jest w 5 egzemplarzach, które, kiedy zostaną prawidłowo wypełnione i zarejestrowane w Sekretariacie FIVB zostają przesłane do:

a)       1 kopia do Federacji Przyjmującej;

b)       1 kopia do Federacji Macierzystej;

c)       1 kopia do Przyjmującej Konfederacji;

d)       1 kopia do Konfederacji Macierzystej;

e)       1 kopia do Sekretariatu FIVB.

1.6.4.3 Informacje konieczne do zamieszczenia na Certyfikacie Międzynarodowym

a)       Pełne imię i nazwisko oraz płeć zawodnika;

b)       Data urodzenia;

c)       Narodowość;

d)       Numer paszportu oraz kraj, w którym został wydany;

e)       Federacja i Klub Macierzysty;

f)         Federacja i Klub Przyjmujący;

g)    Zastrzeżenie udziału zawodnika na meczach reprezentacji narodowej (15 dni przed rozpoczęciem światowych zawodów FIVB);

h)       Czas trwania transferu;

i)       Dodatkowe warunki transferu, tj. warunki finansowe, obowiązek opuszczenia przez zawodnika Federacji Macierzystej etc. (Warunki określone pomiędzy zainteresowanymi Federacjami);

j)   Podpis zawodnika, jego/jej klub, przyjmująca drużyna i obie Narodowe Federacje;

k)       Nazwisko agenta/managera (jeśli takiego posiada).

1.6.5 Czas trwania transferu 

1.6.5.1 Okres obowiązywania

Okres obowiązywania transferu, datę początkowa i końcowa jest wskazana na certyfikacie.

Jednakże, jeśli wspomniane daty nie są uwzględnione na certyfikacie, za datę ostatniego dnia obowiązywania transferu uważa się 30 kwietnia.



















Galeria | Sklep | Upominki | Ciekawe strony | Chat | Forum | RSS


PZPS © 2005 Produced by JMC. Powered by Contentia CMS.