I liga A kobiet: porażka wicemistrzyń Polski z Gwardią

2004-02-07 00:00

Porażka wicemistrzyń Polski, siatkarek AZS-u AWF Poznań, z wrocławską Gwardią okazała się najciekawszym rozstrzygnięciem w sobotnich meczach I ligi A kobiet. W stolicy Wielkopolski Akademiczki prowadziły już 2:0, jednak 3 kolejne sety zakończyły się po myśli siatkarek z Wrocławia. Decydującego o losach tego bardzo wyrównanego spotkania tie-breaka Gwardia wygrała 17:15.

Spodziewanych emocji nie przyniosły spotkania w Kaliszu i Mielcu. Winiary gładko uporały się z Adrianą Bydgoszcz, tracąc nie więcej niż 17 punktów w każdym z trzech setów. W Mielcu TeleNet stawił opór Nafcie Gaz tylko w pierwszej partii, która ostatecznie zakończyła się wygraną zespołu z Piły 27:25. W kolejnych setach wyższość Nafty nie podlegała już dyskusji.
W czwartym sobotnim meczu Muszynianka nie dała szans gdańskiej Gedanii. W drugim secie siatkarki z Trójmiasta zgromadziły zaledwie 11 punktów!

WINIARY Kalisz - GCB ADRIANA GAZETA POMORSKA Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:17, 25:17)

AZS AWF Poznań - ZEC SV GWARDIA Wrocław 2:3 (25:21, 25:19, 15:25, 19:25, 15:17)

TELENET AUTOPART Mielec - NAFTA GAZ Piła 0:3 (24:26, 19:25, 22:25)

MUSZYNIANKA Muszyna - ENERGA GEDANIA Gdańsk 3:0 (25:19, 25:11, 25:20)