Liga Mistrzów: zwycięstwo Mostostalu, porażki Pamapolu i BKS Stali

2004-01-28 00:00

Z trzech występujących w środę w Lidze Mistrzów Europejskich Indesit polskich zespołów zwycięstwo odniósł jedynie Mostostal. W swoim ostatnim meczu przed własną publicznością (w Opolu) mistrzowie Polski zrewanżowali się drużynie Aon hotVolleys Wiedeń za porażkę w 2. kolejce rozgrywek. Spotkanie rozpoczęło się po myśli walczących jeszcze o awans do drugiej rundy gości. Pierwszego seta mistrowie Austrii wygrali do 17! W drugim Mostostal stawił już zdecydowanie większy opór (23:25), co było zapowiedzią przejęcia przez siatkarzy z Kędzierzyna Koźla inicjatywy w dalszych partiach. Najbardziej wyrównany był czwarty set, wygrany przez gospodarzy 27:25. W tie-breaku podopieczni trenera Waldemara Wspaniałego od poczatku do końca kontrolowali sytuację, wygrywając ostatecznie do 13. Było to jednak dopiero drugie zwyciestwo mistrzów Polski w tegorocznych rozgrywkach. Przed nimi jeszcze tylko jeden - pożegnalny - mecz, z Lewskim w Sofii.

Niestety woli walki nie zaprezentował dziś w Pireusie Pamapol AZS. Siatkarze z Częstochowy nie stanowili dziś dla Olympiakosu równorzednego partnera i w pełni załsużenie ponieśli już piątą porażkę w Lidze Mistrzów. Przed wicemistrzami kraju szansa na honorowe pożegananie się z rozgrywkami - za tydzień przed włąsną publicznością w meczu z SCC Berlin.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Użicach (Serbia i Czarnogóra) pierwszej porażki doznały siatkarki z Bielska-Białej. BKS Stal uległa w Szczyrku nie byle komu, bo broniącej tytułu drużynie RC Cannes. Mistrzynie Polski rozpoczęły znakomicie, wygrywając pierwszego seta do 18. Okupiły to jednak kontuzją swojej podstawowej środkowej bloku i reprezentantki kraju, Agaty Mróz. Pozostałe partie należały już do mistrzyń Francji, mimo, że w trzecim secie podopieczne trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego prowadziły już 19:15.
Kolejne spotkanie BKS Stal rozegra już jutro - również w Szczyrku, z Jedinstvem Użice.

II SERIA SPOTKAŃ LIGI MISTRZÓW KOBIET

Grupa E
BKS STAL Bielsko-Biała - RC Cannes (FRA)1:3 (25:18, 19:25, 23:25, 13:25).

V SERIA SPOTKAŃ LIGI MISTRZÓW MĘŻCZYZN

Grupa A
OLYMPIAKOS Piresu (GRE) - PAMAPOL AZS Częstochowa 3:0 (25:22, 25:14, 25:22)

Grupa E
MOSTOSTAL AZOTY Kędzierzyn-Koźle – AON HOTVOLLEYS Wiedeń (AUT) 3:2 (17:25, 23:25, 25:21, 27:25, 15:13)