Półfinał MP: Skra wyrównała stan rywalizacji w play-off

2006-03-25 15:45

Kapitalne spotkanie oglądali w sobotę w Bełchatowie kibice siatkówki. W drugim spotkaniu półfinałowym mistrzowie Polski, siatkarze BOT Skry Bełchatów pokonali PZU AZS Olsztyn 3:2. Trwające ponad 2 godziny i 40 minut spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg. Dwie pierwsze partie na przewagi rozstrzygnęli na swą korzyść gospodarze, choć w obu olsztynianie mieli piłki meczowe. W drugim secie prowadzili nawet 24:20, by ostatecznie ulec 29:31. Kolejne dwie partie olsztynianie wygrali ze znaczną przewagą i gdy wydawało się, że na swą korzyść rozstrzygną również tie-breaka, gospodarze, głównie za sprawą Mariusza Wlazłego przeszli metamorfozę.

Mecz zakończył asem serwisowym właśnie Wlazły, uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

BOT Skra Bełchatów – PZU AZS Olsztyn 3:2 (28:26, 31:29, 19:25, 22:25, 15:12)
Stan rywalizacji 1:1.

Kolejne dwa spotkania za tydzień w Olsztynie.