12. kolejka PLS: lider lepszy od mistrza Polski

2004-01-25 00:00

Lider rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki, KS Ivett Jastrzębie, już po raz drugi okazał się zdecydowanie lepszy od broniacego tytułu Mostostalu. Poprzedni mecz tych druzyn - w Jastrzębiu - zakończył się zwycięstwme gospodarzy w trzech setach. Tym razem, występujący przed własną publicznością mistrzowie Polski zdołali urwać Ivettowi tylko jednego seta.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Kibice w Kędzierzynie Koźlu przeżyli lekki szok, gdy w pierwszym secie ich zawodnicy zdołali zgromadzić zaledwie 14 punktów! Mostostal najlepiej zaprezentował sie w trzeciej partii, wygranej do 24, jednak na więcej podopiecznych trenera Waldemara Wspaniałego nie było już stać. Osłabiony brakiem kontuzjowanego wciąż Radosława Rybaka Ivett świętował zasłużone zwycięstwo. Wśród podopiecznych trenera Igora Prielożnego na wyróżnienie zasłuzyli Piotr Gabrych oraz reprezentant Polski w siatkówce plażowej Marcin Wika.

W drugim niedzielnym meczu Pamapol AZS Częstochowa nie bez trudu pokonał w Warszawie stołeczna Politechnikę. Wicemistrzowie Polski zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w tie-breaku.
Równie zacięte było sobotnie spotkanie we Wrocławiu. Wyżej notowana Skra Bełchatów także potrzebowała pięciu setów aby wygrać z Gwardią. Kolejne rozczarowanie przeżyli kibice z Sosnowca: KP Polska Energia przegrała w Nysie 1:3. Nie było niespodzianki w Bielsku-Białej: BBTS Siatkarz odebrał wiceliderowi, PZU AZS-owi Olsztyn, tylko drugiego seta.

WYNIKI 12. KOLEJKI

sobota
BBTS SIATKARZ ORIGINAL Bielsko-Biała - PZU AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 14:25)

KS GWARDIA Wrocław - EKS SKRA Bełchatów 2:3 (25:21, 25:27, 15:25, 25:22, 10:15)

NKS Nysa - KP POLSKA ENERGIA Sosnowiec 3:1 (27:29, 25:22, 25:21, 29:27)

niedziela
MOSTOSTAL AZOTY SSA Kędzierzyn Koźle - KS IVETT Jastrzębie 1:3 (14:25, 20:25, 26:24, 21:25)

AZS POLITECHNIKA Warszawa - PAMAPOL AZS Częstochowa 2:3 (28:30, 20:25, 25:21, 25:23, 13:15)