PLS: sensacja w Belchatowie - Skra przegrała z Gwardią

2006-03-10 22:27

Sensacja w I rundzie play-off PLS. Największy faworyt i obrońca mistrzowskiego tytułu, BOT Skra Bełchatów przegrała z Gwardią Wrocław 2:3. Spotkanie rozpoczęło się zgoła sensacyjnie, gdzie Skra bez Andrzeja i Krzysztofa Stelmachów oraz Mariusza Wlazłego podejmowała Gwardię Wrocław. Pierwszą partię po wyrównane walce wygrali goście z Wrocławia. W kolejnej dominacja gospodarzy była już bezapelacyjna. Również trzeci set padł łupem gospodarzy. Czwarty set to znów wygrana gości na przewagi. W tie-breaku również przewagę uzyskali goście (8:5), której nie oddali do końca.

Inaczej było w Olsztynie, gdzie zdziesiątkowana kontuzjami Resovia (brak m.in. Perłowskiego i Łuki) nie nawiązała równorzędnej walki z miejscowym PZU AZS ulegając gładko 0:3.

Znacznie więcej emocji przeżywali kibice w Częstochowie, gdzie faworyci – siatkarze Wkręt-Metu potrzebowali aż pięciu setów, by pokonać Wózki BT.

PZU AZS Olsztyn – Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)
stan rywalizacji do trzech zwycięstw - 1:0
Wkręt-Met AZS Częstochowa – Wózki BT Politechnika Warszawska
3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 18:25, 15:11)
Skra Bełchatów – Gwardia Wrocław 2:3 (32:34, 25:15, 25:21, 30:32, 13:15)
stan rywalizacji do trzech zwycięstw – 0:1
Jutro drugie spotkania w tych parach oraz początek rywalizacji Jastrzębskiego Węgla z Mostostalem Azotami Kędzierzyn-Koźle.