Puchar CEV: triumf włoskich klubów

2006-03-05 19:15

Włoskie kluby święciły triumf w turniejach finałowych Pucharu CEV. Zarówno śród kobiet, jak i mężczyzn najlepsze okazały się zespoły z Półwyspu Apenińskiego.

W Padwie odbywał się finał Pucharu CEV mężczyzn. Puchar, podobnie jak przed rokiem, wywalczyła drużyna Lube Banca Marche Macerata, która pokonała w finale Iskrę Odincowo. Zespół rosyjski w 1/8 finału wyeliminował Jastrzębski Węgiel.

Warto zaznaczyć, że mecz finałowy pomiędzy Lube Banca a Iskrą sędziował jako pierwszy arbiter Piotr Dudek z Leżajska.

Finał:

Lube Banca Marche Macerata – Iskra Odincowo 3:0 (25-19 25-19 25-22)

O III miejsce

Paris Volley - Giotto Padova 3-0 (25-22, 25-14, 25-13)

Nagrody indywidualne:

MVP: Ivan Miljkovic (Lube Banca Marche Macerata)
Najlepszy rozgrywający: Giacomo Sintini (Lube Banca Marche Macerata)
Najlepiej przyjmujący: Pavel Abramov (Iskra Odincowo)
Najlepiej blokujący: Ivan Miljkovic (Lube Banca Marche Macerata)
Najlepiej atakujący: Rodrigao Santana (Lube Banca Marche Macerata)
Najlepszy libero: Sebastijan Skorc (Paris Volley)

W podobnym turnieju kobiet, który zakończył się wczoraj w Turynie, również triumfował zespół z Włoch, ale tu wygrana była wewnętrzną sprawą klubów z Półwyspu Apenińskiego. Spotkały się w nim Scavolini Pesaro i Bigmat Chieri. Lepsze okazały się zawodniczki z Pesaro, wśród których doskonałą partię rozgrywała zdobywczyni 16 punktów, reprezentantka Włoch Simona Rinieri, która uznana została MVP turnieju. 6 „oczek” w meczu finałowym na swym koncie zapisała mająca polskie korzenie Kinga Maculewicz.

Finał:

Scavolini Pesaro - Bigmat Kerakoll Chieri 3-1 (25-17, 25-18, 23-25, 25-16)

Balakovskaia Balakovo - Universidad Burgos 2:3 (25:15, 25:14, 16:25, 18:25, 8:15)

MVP: Simona Rinieri (Scavolini Pesaro)

Najlepsza rozgrywająca: Berg (Scavolini Pesaro)

Najlepiej atakująca: Sheilla (Scavolini Pesaro)

Najlepiej przyjmująca: Simona Rinieri (Scavolini Pesaro)

Najlepsza libero: Maurizia Borri (Bigmat Kerakoll Chieri)

Najlepiej blokująca: Martina Guiggi (Scavolini Pesaro)

Najlepiej zagrywająca: Jelena Godina (Bigmat Kerakoll Chieri)