PLS: Wkręt-Met pokonał Resovię

2006-03-05 16:50

Kończący rundę zasadniczą mecz Wkręt-Metu Domex AZS Częstochowa z Resovia Rzeszów stał pod znakiem nieobecności podstawowych graczy obu zespołów. Wśród gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Krzysztofa Gierczyńskiego i Brooka Billingsa, zaś goście wystąpili bez Łukasza Perłowskiego.

Mimo znacznego osłabienia częstochowianie nie dali żadnych szans podopiecznym trenera Jana Sucha w dwóch pierwszych setach spotkania. Bardzo dobrą partię rozgrywał wśród częstochowian Adrian Patucha, który imponował nie tylko skutecznością w ataku, ale popisywał się całymi seriami asów serwisowych. W pierwszej partii zapisał na swym koncie aż pięć asów, w tym cztery z rzędu, a w całym aż osiem!

Trzeci set to z kolei przewaga rzeszowian, którzy poprawili zarówno własną zagrywkę, jak i przede wszystkim przyjęcie. W efekcie goście prowadzili trzema bądź czterema punktami w tym secie i tę przewagę utrzymali do końca partii.

Czwarta partia to ponownie przewaga rzeszowian, ale gdy na parkiecie pojawił się Bartosz Gawryszewski częstochowianie skutecznie zaczęli odrabiać straty i w efekcie wygrali tę partię do 24, a całe spotkanie 3:1.

18 kolejka:

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 26:24)

Jastrzębski Węgiel – Wózki BT AZS Politechnika Warszawa 3:0 (25:18, 25:23, 25:13)

BOT Skra Bełchatów – Gwardia Warszawa 3:1(20:25, 25:20, 25:16, 25:21)

PZU AZS Olsztyn - PKE-Polska Energia Sosnowiec 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

VKJ Joker Piła - Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 28:26).

TABELA (mecze, wygrane-przegrane, punkty, sety)

1. BOT Skra Bełchatów 18 16-2 48 49:10

2. Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 18 15-3 43 46:17

3. Jastrzębski Węgiel 18 14-4 42 45:17

4. PZU AZS Olsztyn 18 13-5 41 44:17

5. Resovia Rzeszów 18 8-10 24 32:37

6. Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 18 7-11 19 26:41

7. Wózki BT AZS Politechnika Warszawa 18 6-12 18 24:45

8. Gwardia Wrocław 18 4-13 14 24:46