PLS: Jastrzębski Węgiel lepszy od Wózków BT

2006-03-04 14:13

W meczu inaugurującym ostatnią kolejkę PLS Jastrzębski Węgiel podejmował Wózki BT AZS Politechnikę Warszawa. W szeregach gospodarzy zabrakło przede wszystkim Plamena Konstantinowa, która ma skręcony staw skokowy oraz Przemysława Michalczyka.

Po łatwo wygranej pierwszej partii spotkania, w drugiej do głosu doszli goście, którzy szybko osiągnęli cztero, a nawet pięciopunktową przewagę. Jastrzębianom udało się jednak odrobić straty i doprowadzić do remisu 22:22, a następnie wyjść na prowadzenie 24:23 po bardzo dobrym ataku Marcina Wiki. Po chwili błąd w ataku gości zakończył również drugiego seta zwycięsko dla siatkarzy Jastrzębskiego.

Trzeciego seta to jastrzębianie rozpoczęli od mocnego uderzenia obejmując prowadzenie 4:0, którą powiększyli do dziesięciu po drugiej przerwie technicznej (18:8). W końcówce seta wspaniałymi zagrywkami popisywał się najlepszy zawodnik spotkania, Grzegorz Szymański, dzięki czemu Jastrzębski Węgiel rozbił wręcz Wózki wygrywając tę partię 25:13.

18 kolejka:

Jastrzębski Węgiel – Wózki BT AZS Politechnika Warszawa 3:0 (25:18, 25:23, 25:13)

TABELA (mecze, wygrane-przegrane, punkty, sety)

1. BOT Skra Bełchatów 17 15-2 45 46:9

2. Jastrzębski Węgiel 18 14-4 42 45:17

3. Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 17 14-3 40 43:16

4. PZU AZS Olsztyn 17 12-5 38 41:17

5. Resovia Rzeszów 17 8-9 24 31:34

6. Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 17 7-10 19 25:38

7. Wózki BT AZS Politechnika Warszawa 18 6-12 18 24:45

8. Gwardia Wrocław 17 4-12 14 23:43