Klęska polskich siatkarzy w Lipsku

2004-01-07 00:00

Reprezentacja Polski gładko uległa Rosjanom w swoim drugim meczu na rozgrywanym w Lipsku Europejskim Turnieju Kwalifikacji Olimpijskich mężczyzn. W trzech setach Biało-czerwoni wywalczyli zaledwie 53 "małe" punkty i kwestia ich udziału w decydującej fazie turnieju stanęła pod znakiem zapytania

Polacy rozpoczęli całkiem nieźle i przy drugiej przerwie technicznej w pierwszym secie prowadzili nawet 16:15. Niestety od tego momentu na placu gry niepodzielnie dzielił i rządził już tylko jeden zespół. Siła ataku i bloku wicemistrzów olimpijskich odebrała naszym siatkarzom chęć walki. Biało-czerwoni spisywali się fatalnie we wszystkich elementach i ponieśli tę przygnębiającą porażkę absolutnie zasłużenie.
Trener naszej drużyny, Stanisław Gościniak, próbował ratować sytuację często zmieniając ustawienie. W ten sposób rzeczywisty debiut w reprezentacji seniorów zaliczył Michał Winiarski. Kapitan najlepszego juniorskiego zespołu na świecie formalnie zaliczył swój pierwszy występ już wczoraj - wystarczyło, że został wpisany do protokołu meczu z Niemcami.

POLSKA - ROSJA 0:3 (19:25, 16:25, 18:25)

Zagumny, Prygiel 4 pkt., Szczerbaniuk 1, Gołaś 5, Gruszka 4, Murek 7 oraz Ignaczak (L), Stelmach, Nowik 1, Winiarski 2, Bąkiewicz 3 i Michalczyk 3.

W czwartek Biało-czerwonych czeka ostatni mecz grupowy - z Bułgarią (godz. 15.00, transmisje w TV4 i Eurosporcie). Niestety nawet wygrana 3:0 nie daje nam pewności awansu. Pewni gry w półfinale Rosjanie mogą mniej poważnie potraktować spotkanie z Niemcami (Rosji wystarczy do pierwszego miejsca w grupie wygrany set), a ewentualne zwycięstwo zapewni ekipie gospodarzy turnieju awans do czołowej czwórki.
Udziału w piątkowych półfinałach są już ponadto pewni Francuzi oraz Holendrzy.