Liga Mistrzów: Iraklis - Skra 3:0

2006-03-01 20:55

W pierwszym meczu ¼ finału Ligi Mistrzów siatkarze Skry Bełchatów ulegli, niestety Iraklisowi Saloniki 0:3. Rewanż za tydzień, 8 marca w Bełchatowie.

W pierwszym secie gospodarze osiągnęli pięciopunktową przewagę (18:13) i gdy wydawało się, że spokojnie rozstrzygną tę partię meczu na swą korzyść bełchatowianie zaczęli konsekwentnie odrabiać straty i wyszli nawet na prowadzenie 19:18. W końcówce mistrzowie Polski popełnili jednak kilka prostych błędów i w konsekwencji przegrali pierwszą partię.

Druga rozpoczęła się od prowadzenia bełchatowian, ale niestety w środkowej części seta znów uwidoczniła się przewaga Greków. Podopieczni trenera Ireneusza Mazura mieli duże problemy ze skończeniem ataków i to zarówno po przyjęciu zagrywki rywala, jak i przede wszystkim w kontrataku. W efekcie gospodarze objęli wyraźne, siedmiopunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta.

Trzecia odsłona spotkania zaczęły się od błędów w przyjęciu naszych zawodników i w efekcie prowadzenia Greków 4:1. Potem siatkarze z Bełchatowa odrobili straty, ale nie potrafili skutecznie zakończyć kontrataków. Na szczęście dla naszego zespołu, Grecy również popełniali błędy, dzięki czemu ich przewaga zmalała do jednego punktu (8:7). Niestety, po chwili Grecy znów odskoczyli na trzy, a po chwili cztery punkty (15:11). Po drugiej przerwie technicznej ich przewaga jeszcze wzrosła (20:13). I mimo ambitnej postawy bełchatowian,  nie udało się już odmienić losów ani tego seta, ani całego spotkania.

Kluczem do wygranej Greków w tym meczu była bez wątpienia bardzo dobra zagrywka. W całym spotkaniu gospodarze zanotowali 8 asów. Z kolei nasi zawodnicy słabiej przyjmowali  zagrywkę rywala (53%).

Iraklis Saloniki - Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:19, 25:17)