Kwalifikacje Olimpijskie w Baku: Polska - Rosja 3:1!

2004-01-06 00:00

Od niezwykle efektownego zwycięstwa rozpoczęły start w Europejskim Turnieju Kwalifikacji Olimpijskich polskiej siatkarki. W Baku podopieczne trenera Andrzeja Niemczyka pokonały Rosję 3:1.

Polki rozegrały kapitalne spotkanie. Momentami - zwłaszcza w drugim secie - utytułowane Rosjanki zupełnie nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z mistrzyniami Europy. Ekipa słynego trenera Nikołaja Karpola zdołała jedynie wygrać trzeciego seta, w którym nasza reprezentacja, po znakomitym początku, wyraźnie obniżyła loty. Na szczęście w końcówce dość wyrównanej, czwartej partii, Biało-czerwone uzyskały bezpieczną przewagę i zwycięsko zakończyły swój inauguracyjny mecz w stolicy Azerbejdżanu.

POLSKA - ROSJA 3:1 (25:22, 25:17, 22:25, 25:20)

Śliwa 3 pkt., Frątczak 24, Skowrońska 6, Mróz 4, Glinka 19, Świeniewicz 15 oraz Barbachowska (L), Niemczyk-Wolska 2, Liktoras 2 i Bełcik. Nie grały Karczmarzewska i Przybysz.

W drugim wtorkowym meczu grupy A z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Niemki. Brązowe medalistki Mistrzostw Europy z dużą swobodą pokonały Azerbejdżan. Reprezentacja Niemiec będzie kolejnym przeciwnikiem polskich siatkarek. Środowe spotkanie obu drużyn będzie można "na żywo" śledzić w Polsacie ("otwartym")i Eurosporcie - początek godz. 13.30.
W grupie B pierwszą wygraną odniosły Włoszki. Mistrzynie Świata, którym w razie porażki groziło zamknięcie drogi do półfinałów, pokonały w czterech setach Bułgarię. W środę siatkarki Italii zmierzą się z Holandią.