Udany rewanż Włoszek

2003-12-28 00:00

Drugie z serii spotkań towarzyskich Polska-Włochy zakończyło się zwycięstwem mistrzyń świata 3:0. W obecności ponad 6 tysięcy widzów Włoszki zrewanżowały się Polkom za sobotnią porażkę.

W pierwszym secie, jak przyznała po meczu Magdalena Śliwa, Polki "były jeszcze w szatni" i siatkarki z Italii, nie napotykając oporu po polskiej stronie, zwyciężyły ze znaczną przewagą - 25:13. W drugiej partii nasza reprezentacja zagrała zdecydowanie lepiej; przez cały czas utrzymywała kilkupunktową przewagę. Niestety przy stanie 23:20 nastąpiła seria błędów mistrzyń Europy i Włoszki zdołały doprowadzić do gry na przewagi. Polska nie wykorzystała trzech piłek setowych; reprezentacja Włoch skończyła już po swojej pierwszej, wygrywając 29:27. Jak się okazało, był to decydujący moment meczu. Wyraźnie podłamane Polki, pomimo starań, dość łatwo oddały trzeciego seta przegrywając do 18.

W meczu tym w reprezentacji Polski zadebiutowała Berenika Tomsia. Niespełna szesnastoletnia (!) zawodniczka gdańskiej Gedanii wyszła w podstawowym składzie; po kilku minutach zmieniła ją Agata Mróz.

Obie drużyny spotkają się jeszcze raz - we wtorek w Szczyrku. Na jutro planowany jest mecz Polska - Bułgaria (Jaworzno, godz. 18.00).

POLSKA - WŁOCHY 0:3 (13:25, 27:29, 18:25)

Śliwa, Glinka, Skowrońska, Tomsia, Świeniewicz, Niemczyk-Wolska oraz Barbachowska (L), Bełcik, Mróz, Karczmarzewska, Podolec. Nie grała Przybysz.