Polskie kluby poza Pucharem Konfederacji

2003-12-17 00:00

Wszystkie trzy polskie kluby walczące w tym sezonie o Puchar Konfederacji (CEV) odpadły z rozgrywek w 1/8 finału. Można się było tego spodziewać już po pierwszych spotkaniach, zakończonych porażkami naszych zespołów 0:3.

W rewanżu najlepiej spisały się siatkarki TeleNetu Autopart Mielec, które odniosły w Turcji zwycięstwo 3:1 nad Yesilyurtem Stambuł. Polki prowadziły już 2:0 i po wygranej w pierwszym secie do 12 miały całkiem realane szanse na odrobienie strat. Niestety zwycięstwo Turczynek w trzecim secie rozbiło te nadzieje.

Siatkarze Skry zdołali w Bełchatowie urwać tylko jednego seta rosyjskiemu Lokomotiwowi Jekatierynburg. Ivett Jastrzębie po raz drugi gładko przegrał z Vojvodiną Novi Sad, tym razem na wyjeździe.