12 kolejka PLS: Resovia lepsza od Wózków. Łatwa wygrana PZU AZS

2006-01-21 19:00

Wicemistrzowie Polski, siatkarze PZU AZS Olsztyn pokonali w Pile Jokera 3:0. Najlepszym graczem meczu uznano Piotra Gruszkę. Akademicy jedynie w pierwszym secie mieli problemy z ambitnie grającymi gospodarzami. Pilanie prowadzili już nawet 19:14, by ulec w pierwszej partii 21:25.

Drugi set był najlepszy w wykonaniu gości, którzy dominowali w każdym elemencie, a znakomitą partię rozgrywał Piotr Gruszka. Przyjmujący olsztynian był nie do zatrzymania w ataku.

W meczu tym, po kontuzji ścięgna Achillesa powrócił do gry w lidze Marcin Nowak, który był znacznym wzmocnieniem podopiecznych trenera Waldemara Wspaniałego w grze blokiem.

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrali zawodnicy Resovii Rzeszów. Mimo osłabień kadrowych (Kaczmarek i Józefacki) podopieczni trenera Jana Sucha pokonali 3:0 Politechnikę Warszawa, czym potwierdzili swe aspiracje do walki o piąte miejsce w PLS. Zwłaszcza, że sporo kłopotów w meczu z Polską Energią mieli zawodnicy Mostostalu. Podopieczni trenera Wojciecha Drzyzgi rozegrali zacięte spotkanie. Kędzierzynianie nie wykorzystali szansy na wygranie 3:1. Mimo, że w czwartym secie prowadzili w końcówce 20:17, ulegli siatkarzom Energii 22:25. W tie breaku goście nie dali już jednak żadnych szans młodej drużynie z Sosnowca wygrywając 15:12.

W rozegranym awansem w piątek meczu Gwardia – Jastrzębski lepsi okazali się przyjezdni, wygrywając 3:1. Doskonałą partię rozegrał w tym meczu Płamen Konsantinow. Bułgarski gwiazdor Jastrzębskiego Węgla skuteczną grą w ataku poprowadził swych kolegów do zwycięstwa.

Jutro mecz kolejki Skra Bełchatów – Wkręt-Met Częstochowa. Bezpośrednia transmisja w TV4 o godz. 15.00.

12. kolejka

Gwardia Wrocław - Jastrzębski Węgiel 1:3 (30:28, 26:28, 19:25, 18:25) (rozegrany w piątek)

Joker Piła - PZU AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Resovia Rzeszów – BT Wózki Politechnika Warszawa 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
Polska Energia Sosnowiec – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22:25, 25:20, 14:25, 25:22, 12:15)