ECL: Skra zakończyła rozgrywki grupowe na trzecim miejscu

2006-01-11 20:00

Mistrzowie Polski, siatkarze BOT Skry Bełchatów ulegli po emocjonującym i bardzo wyrównanym spotkaniu Lokomotywowi Biełgorod w przedostatniej kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy 1:3. Porażka ta oznacza, że nasz reprezentant w tych elitarnych rozgrywkach zajął trzecie miejsce w grupie D. O tym, kto okaże się najlepszy zadecyduje spotkanie pomiędzy Lokomotywem a EMU Perugia za tydzień, które rozegrane zostanie we Włoszech.
Mecz w Biełgorodzie równie dobrze mógł zakończyć się zwycięstwem zespołu z Bełchatowa. W pierszym secie bełchatowianie nie wykorzystali bowiem piłki setowej. Druga partia była koncertem gry w wykonaniu podopiecznych trenera Ireneusza Mazura. Rosjanie byli bezradni wobec bardzo dobre zagrywki i skutecznych ataków bełchatowian, wśród których doskonała partię rozgrywali Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. Trzecia odsłona meczu to z kolei ambitna pogoń Polaków. Rosjanie prowadzili już 24:21, a mimo to doprowadzili do emocjonującej końcówki (24:23). Kolejna partia miała podobny przebieg. I znów w końcówce lepsi okazali się Rosjanie, którzy zwycięstwo w secie zawdzięczają nie tyle swej dobrej grze, ile błędom w wyprowadzaniu kontrataków przez naszych zawodników.
Lokomotyw Biełgorod - BOT Skra Bełchatów 3:1 (28:26,16:25, 25:23, 25:23)
W innym meczu tej grupy EMU Perugia pokonała na wyjeździe Lokomotyw Sofia 3:0 i objęła prowadzenie w grupie. W meczu tym nie zagrał Sebastian Świderski. Nasz reprezentant, który w meczy ligowym przeciwko Bre Banca Cuneo (wygranym przez Perugię 3:0) nabawił się urazu pachwiny. Jak sam powiedział po środowej wizycie u lekarza: - Mam naciągnięty przyczep mięśnia czworogłowego i krwiak w tym miejscu. Ale to podobno nic poważnego. W piątek czeka mnie kolejna wizyta u lekarza.
Levski Siconco Sofia - EMU RPA Perugia 0:3 (14:25 26:28 19:25)
W tabeli prowadzi Perugia przed Biełgorodem. Skra jest na trzecim miejcu.