Liga Mistrzów: druga porażka Pamapolu

2003-12-17 00:00

Siatkarze Pamapolu AZS Częstochowa poniesli drugą porażkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów Europejskich Indesit. Tak jak tydzień temu w Berlinie, wicemistrzowie Polski przegrali mecz w tie-breaku, ulegając dziś przed własna widownią Olympiakosowi Pireus.

Przez cztery sety kibice w częstochowskiej hali Polonia oglądali wyrównane spotkanie. Pierwszego seta gospodarze wygrali 26:24; w dwóch kolejnych partiach górą byli goście, zwyciężając odpowiednio do 17 i 22. W czwartej części meczu walczący o przetrwanie Pamapol zdołał po nerwowej końcówce pokonać Greków27:25 i doprowadzić do tie-breaku. Niestety decydujący set zakończył się dotkliwą klęską podopiecznych trenera Edwarda Skorka, którzy zdobyli zaledwie 5 punktów. O supremacji Olympiakosu przesądziła znakomita gra w bloku i niezwykle skuteczna zagrywka.

Po dwóch seriach spotkań Pamapol AZS ma juz niestety bardzo niewielkie szanse na awans do fazy play-off tych prestizowych rozgrywek. Z dwiema porażkami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy A.