Liga Mistrzów: udana inauguracja Mostostalu; porażka Pamapolu w Berlinie

2003-12-10 00:00

Od zwycięstwa rozpoczęli siatkarze Mostostalu Azoty Kędzierzyn Koźle udział w Lidze Mistrzów Europejskich Indesit 2003/2004. W opolskim Okrąglaku mistrzowie Polski wygrali z Lewskim Siconco Sofia 3:1 (22:25, 25:20, 25:15, 25:23). O wygranej gospodarzy w dużym stopniu zadecydowała zagrywka. Na początku drugiej partii seryjnie punkty z pola seriwsowego zdobywał Jirzi popelka, a na początku trzeciego seta niemal identycznym dokonaniem popisał się Robert Szczerbaniuk. W końcówce decydującej, czwartej partii udanym posunięciem trenera Waldemara Wspaniałego było wprowadzenie do gry Bartłomieja Soroki, który, mimo, iż nie jest w pełni sił, przyczynił sie do wygranej Mostostalu.

Bardzo bliski zwycięstwa w pierwszej serii spotkań LM był dziś Pamapol AZS Częstochowa. Wicemistrzowie Polski ostatecznie ulegli w Berlinie miejscowemu SCC 2:3. Pamapol wygrał pierwszego i trzeciego seta. W tie-breaku odrobił sporą stratę - 5:8 - doprowadzając do remisu 10:10, a następnie wyszedł nawet na prowadzenie 12:11. Niestety przy stanie 12:12 gracze AZS-u (Gierczyński i Szewiński) zostali dwa razy z rzędu zablokowani przez rywali, co doprowadziło do wygrfanej gospodarzy. W drugim meczu grupy A Olympiakos nieoczekiwanie gładko uległ w Pireusie Sisleyowi Treviso 0:3.

I SERIA SPOTKAŃ LIGI MISTRZÓW

Grupa A
SCC Berlin (GER)- PAMAPOL AZS Częstochowa 3:2 (22:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:13)
OLYMPIAKOS Pireus (GRE)- SISLEY Treviso (ITA) 0:3 (17:25, 10:25, 22:25)

Grupa E
MOSTOSTAL AZOTY Kędzierzyn Koźle - LEWSKI SICONCO Sofia (BUL) 3:1 (22:25, 25:20, 25:15, 25:23)