PLS: Jastrzębski lepszy od Mostostalu

2005-12-04 16:15

W meczu kończącym ósmą kolejkę PLS Jastrzębski Węgiel podejmował Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle. W zespole gospodarzy zabrakło przede wszystkim atakującego Grzegorza Szymańskiego. Jego miejsce zajął Płamen Konsantinow. Mimo to gospodarze od samego początku osiągnęli zdecydowaną przewagę, imponując zwłaszcza grą w bloku, dzięki czemu wygrali pierwszą partię 25:16.
W drugiej partii Mostostal prowadził 12:9, aby chwilę później przegrywać 15:18. Po chwili był już remis 18:18 i kędzierzynianie mieli szansę na to, by objąć prowadzenie. Niestety nieudane ataki gości spowodowały, że również tę partię na swą korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Seta wygrywającym serwisem zakończył Marcin Wika.
Trzecia partia również przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa i w tym secie.
Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)
VKJ Joker Piła – Gwardia Wrocław 3:1 (25:13, 25:18, 19:25, 25:23)
PZU AZS Olsztyn – Resovia Rzeszów 3:0 (27:25, 25:17, 25:22)
Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Wózki BT Politechnika Warszawska 3:0 (25:20, 25:23, 25: 15)
BOT Skra Bełchatów – PKE-Polska Energia Sosnowiec 3:1 (25:17, 26:24, 22:25, 25:17)

Tabela (pozycja, zespół, mecze, punkty, sety)
 1.  BOT Skra Bełchatów 8-0 24 24:2
 2.  PZU AZS Olsztyn 5-3 17 19:9
 3.  Jastrzębski Węgiel 6-2 17 18:10
 4.  Wkręt-Met Domex AZS 4-3 15 16:7
 5.  Mostostal Azoty 3-4 10 11:14
 6.  Resovia Rzeszów 3-5 9 13:18
 7.  VKJ Joker Piła 3-5 9 12:18
 8.  Wózki BT AZS Politechnika 3-5 8 11:20