PLS: beniaminek z Piły już siódmy

2005-12-03 19:50

W sobotnich meczach ósmej kolejki PLS wygrywali faworyci. Wkręt-Met gładko pokonał Wózki BT Warszawa 3:0, mając kłopoty tylko w drugiej partii meczu, zaś PZU AZS Olsztyn zwyciężyło w takim samym stosunku Resovię.
W ostatnim sobotnim meczu Joker Piła podejmował Gwardię Wrocław. Był to dla obu drużyn niezwykle ważny mecz. Joker miał szansę awansować nawet na szóstą pozycję w tabeli, zaś Gwardia mogła przeskoczyć w tabeli dzisiejszego rywala i uciec ze strefy spadkowej.
Pierwsza partia spotkania zakończyła się zdecydowaną wygraną gospodarzy. Również druga partia przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Dariusza Luksa, którzy tę partię rozstrzygnęli 25:18. Po łatwo rozstrzygniętych na swą korzyść dwóch pierwszych setach, kibice zgromadzeni w hali w Pile oczekiwali wygranej bez straty seta. Tymczasem trzecią partię zdecydowanie, 25:19 wygrali goście. Trzeci  set, który był najbardziej wyrównany w całym spotkaniu, ku uciesze miejscowych zakończył się ich zwycięstwem. Wygrana ta pozwoliła pilanom awansować na siódme miejsce w tabeli. Mimo porażki gwardziści opuścili ostatnie miejsce w tabeli, na które spadł zespół Energii Sosnowiec.
Jutro mecz Jastrzębskiego Węgla z Mostostalem. Transmisja w PolsacieSport o godz. 14.30 oraz TV4 od 15.00.

VKJ Joker Piła – Gwardia Wrocław 3:1 (25:13, 25:18, 19:25, 25:23)
PZU AZS Olsztyn – Resovia Rzeszów 3:0 (27:25, 25:17, 25:22)
Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Wózki BT Politechnika Warszawska 3:0 (25:20, 25:23, 25: 15)
BOT Skra Bełchatów – PKE-Polska Energia Sosnowiec 3:1 (25:17, 26:24, 22:25, 25:17) – spotkanie rozegrane zostało w piątek.

Tabela (pozycja, zespół, mecze, punkty, sety)
 1.  BOT Skra Bełchatów 8-0 24 24:2
 2.  PZU AZS Olsztyn 5-3 17 19:9
 3.  Wkręt-Met Domex AZS 4-3 15 16:7
 4.  Jastrzębski Węgiel 5-2 14 15:10
 5.  Mostostal Azoty 3-3 10 11:11
 6.  Resovia Rzeszów 3-5 9 13:18
 7.  VKJ Joker Piła 3-5 9 12:18
 8.  Wózki BT AZS Politechnika 3-5 8 11:20