Polki czwarte w Pucharze Wielkich Mistrzyń

2005-11-20 11:30

W swym ostatnim meczu podczas IV Pucharu Wielkich Mistrzyń w Japonii Polska przegrała z Chinami 1:3 (17, -17, -19, -20).

POLSKA: Bełcik 3 pkt., Skowrońska 19, Bamber 9, Mróz 5, Glinka 13, Mirek 14 i Zenik (l) oraz Świeniewicz, Rosner i Śliwa; w rezerwie pozostały Pycia i Żebrowska.
CHINY: Feng 8 pkt., Zhou 17, Liu 14, Li 15, Zhang P. 9, Chu 13 i Zhang N. (l) oraz Wang i Yang; w rezerwie pozostały Ma, Song i Xue.
Sędziowali: Medina (CUB) i Salvatore (USA). Widzów: 5700.

Puchar i narodę w wysokości 300 tysięcy dolarów zdobyła Brazylia. Triumfatorki tegorocznej GP jako jedyne wygrały wszystkie mecze. Na zakończenie pokonały najsłabszy zespół turnieju, Koreę Płd., 3:0 (19, 18, 20). Natomiast Polki, mimo tylko jednego zwycięstwa w turnieju (w pierwszym meczu, nad Japonią), zajęły czwarte miejsce, bo w ostatnim spotkaniu Pucharu Wielkich Mistrzyń 2005 USA wysoko pokonały Japonię 3:0 (26, 23, 16). W nagrodę "Złotka" dostaną do podziału połowę ze 100 tys. dol. - druga połowa zasili konto PZPS.