Przegrana pięciosetówka z Koreą Płd.

2005-11-19 13:00

W swym przedostatnim meczu podczas IV Pucharu Wielkich Mistrzyń reprezentacja Polski przegrała z Koreą Płd. 2:3 (-24, 17, -18, 15, -11). Dla przeciwniczek było to nie tylko pierwsze zwycięstwo w turnieju, ale i pierwsze wygrane sety. W tabeli Koreanki pozostały na szczęście na ostatnim miejscu, bo mają znacznie gorszy stosunek małych punktów – nawet w tym, przegranym przecież przez Polki, meczu nasze reprezentantki zdobyły od nich aż o 5 punktów więcej. Dzięki temu "Złotka" awansowały nawet na 4. miejsce, mając najlepszy bilans wśród trzech drużyn z jednym zwycięstwem w turnieju (Polska, Japonia, Korea). Najlepiej punktującą (21) naszą zawodniczką znów była Katarzyna Skowrońska.

POLSKA: Bełcik 11 pkt., Glinka 15, Mróz 11, Skowrońska 21, Mirek 19, Pycia i Zenik (l) oraz Bamber 8, Śliwa i Świeniewicz; w rezerwie pozostały Rosner i Żebrowska.
KOREA PŁD.: Ji 1 pkt., Kim Y.-K. 25, Kim S.-Y. 7, Han 19, Jung 7, Lee H.-H. 2 i Koo (l) oraz Pak 1, Hwang 11 i Lee S.-L.; w rezerwie pozostały Choi i Kim M.-J.
Sędziowali: Xu (CHN) i Cimino (BRA). Widzów: 5950.

Natomiast w pierwszym sobotnim spotkaniu zmierzyły się zespoły dotychczas nie pokonane. Ktoś przegrać musiał, ale porażkę USA można śmiało nazwać klęską... Brazylijki w żadnym z setów nie pozwoliły wyjść rywalkom z “20”. Było szybkie (w 1:10) 3:0 (16, 19, 19).

W kończącym przedostatni dzień turnieju meczu Japonia – Chiny niespodzianki nie było, choć gospodynie urwały seta mistrzyniom olimpijskim: 1:3 (-15, 21, -15, -19).

I właśnie z Chinkami zmierzą się Polki w swym ostatnim meczu  – w niedzielę o 7:00 (transmisja w Eurosporcie; retransmisja w TVP 3 o 23:05).