Polska - Brazylia 0:3

2005-11-16 08:25

W swym drugim meczu podczas IV Pucharu Wielkich Mistrzyń reprezentacja Polski przegrała z Brazylią 0:3 (-24, -18, -21). W dwóch pierwszych setach mistrzynie Europy cały czas “goniły wynik”, ale w końcówkach partii zwyciężczynie tegorocznej Grand Prix im uciekały. W trzecim Polki prowadziły, ale tylko do pierwszej przerwy technicznej, a później scenariusz się powtórzył.

POLSKA: Bełcik 6 pkt., Glinka 12, Mróz, Skowrońska 10, Mirek 8, Świeniewicz 5 i Zenik (l) oraz Śliwa, Rosner, Pycia 2 i Bamber 2; w rezerwie pozostała Żebrowska.

BRAZYLIA: Carolina 2, Sassa 20, Jaqueline 9, Sheila 17, Fabiana 9, Gattaz 4 i Oliveira (l) oraz Valeska, Marcelle i Colombo; w rezerwie pozostały Fernanda i Natalia.

Sędziowali: Kim (KOR) i Tano (JAP). Widzów: 3000.

W pierwszym środowy meczu w hali Metropolitan Gymnasium w Tokio doszło do sporej niespodzianki. Siatkarki USA pokonały mistrzynie olimpijskie, Chinki, 3:0 (22, 23, 24) i pozostają w turnieju bez straty seta. Właśnie z Amerykankami zagrają Polki po dniu przerwy, w którym rozgrywki przeniosą się do Nagoi. Mecz Polska – USA w piątek, 18 listopada, o 7:00 polskiego czasu (transmisja w Eurosporcie 2, retransmisja w TVP 1 o 15.10).